Szczęsny powiększy polską kolonię w Napoli?

Autor wpisu: 20 kwietnia 2017 12:51

Nie Rzym, nie Londyn, a być może Neapol będzie nowym miejscem zamieszkania Wojciecha Szczęsnego. Klub, w którym grają Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik, chce sprowadzić trzeciego reprezentanta Polski.

Gdyby tak się stało, można by mówić, że Napoli to włoski klub z polskim kręgosłupem – w bramce Szczęsny, w pomocy Zieliński, a z przodu Milik. Ale to na razie tylko spekulacje, choć o zainteresowaniu neapolitańczyków polskim bramkarzem coraz głośniej. I pewnie jeszcze nie raz i nie dwa pojawią się różne plotki na jego temat, ale moment, w którym Wojtek będzie musiał zdecydować o swojej przyszłości, zbliża się coraz większymi krokami. W zasadzie decyzje mogą zapaść lada dzień, a gdy otworzy się okno, sprawa już tylko nabierze wartości urzędowej (czyli zostaną podpisane dokumenty).

Według poważnych włoskich mediów (napisała o tym między innymi „La Gazzetta dello Sport” oraz „La Repubblica”) Napoli szuka alternatywy w bramce, bo Pepe Reina popełnia coraz więcej błędów. Szczęsny jest podobno jednym z najpoważniejszych kandydatów.
Dlaczego miałby przejść do Napoli, a nie zostać w Romie, albo wrócić do Arsenalu (z którego jest wypożyczony)? W Londynie jego problemem jest przede wszystkim Petr Cech oraz Arsene Wenger. Bramkarz reprezentacji Czech ma kontrakt do czerwca 2019 roku i dopóki w klubie jest Wenger – raczej niepodważalną pozycję. Szczęsny wróci na ławkę do Londynu, ale tylko w sytuacji, gdy nie będzie miał żadnej innej opcji. A taka opcja raczej nie wchodzi w grę.
Dlaczego nie Roma? W czerwcu minie dwuletni okres wypożyczenia i według dziennikarzy „La Repubblica” do zajęcia miejsca po Szczęsnym jest już sprowadzony w tamtym roku z Internacional (za 8 mln euro) Brazylijczyk Alisson.
Według włoskich mediów, Napoli zaoferowało Arsenalowi za Szczęsnego 10 mln euro.

Inne artykuły o: Zagranica

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli