Świetny transfer, dobra gra, czas na nagrody. Kamil Glik wyróżniany, Monaco księciem polowania

Autor wpisu: 15 maja 2017 21:44

Kamil Glik doceniony. Nie tylko słowami, także werdyktami. Polski stoper Monaco znalazł się w jedenastce sezonu Ligue 1, na razie „podwójnie”, ale zaraz pewnie sypnie większą liczbą wyróżnień.

W niedzielny wieczór Monaco przesądziło o tytule mistrza Francji sezonu 2016/17 (PSG zachowało cień szansy w czysto teoretyczno-matematycznym rozważaniu TUTAJ). Główne trofeum zespół Kamila Glika odbierze w niedzielę, po meczu z Rennes.
Póki co jednak czas na inne wyróżnienia, indywidualnie niezwykle prestiżowe. W poniedziałkowy wieczór przyszedł czas na wielką galę UNFP – związku zawodowego piłkarzy, we Francji cieszącego się poważaniem i uznaniem, podobnie jak jego nagrody, o których decydują sami piłkarze. Monaco przyjechało na wystawną galę jak po swoje. Zgarnęło nagrody dla trenera sezonu – Leonardo Jardim, młodego piłkarza sezonu – Kylian Mbappe, bramkarza sezonu – Danijel Subasić. Z najważniejszych wyróżnień tylko jedno dostało się w ręce PSG: nagroda dla najlepszego piłkarza Ligue 1 powędrowała do Edisona Cavaniego.

Kamil Glik przy okazji wyborów UNFP miał podwójną satysfakcję. Osobnego wyboru najlepszego obrońcy ligi akurat w tradycji tych nagród nie ma, ale oczywiście jest wybór najlepszej jedenastki Ligue 1. Glik znalazł się w niej podwójnie, można powiedzieć. Najpierw w wyborze kibiców (oddano około 100 tys. głosów), a potem w już w tej najbardziej prestiżowej, oficjalnej jedenastce sezonu związku zawodowego piłkarzy! Zresztą zdominowanej przez ASM. Oprócz Glika są w niej także Mbappe, Subasić, Sidibe, Mendy i Silva.

To nie koniec listy wyróżnień. „L’Equipe” swoje rozliczenia najlepszych piłkarzy sezonu zaprezentuje po ostatniej kolejce, ale póki co redakcja wybrała grupę MVP piłkarzy na różnych pozycjach. Za MVP sezonu wśród piłkarzy defensywy został uznany właśnie Kamil Glik.
Uzasadnienie to słoik miodu na serca fanów polskiego obrońcy: „Twardy, obdarzony taktyczną inteligencją Glik poprowadził defensywę Monaco wykorzystując autorytet do trzymania jej w ryzach”.

Silna grupa AS Monaco podczas gali UNFP z trofeami w całej okazałości:

Inne artykuły o: Zagranica

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli