Skuteczny Stępiński uratował Nantes. W meczu z… piątą ligą

Autor wpisu: 7 stycznia 2017 20:39

Mariusz Stępiński zdobył dwa gole w meczu 1/32 Pucharu Francji Nantes z Blois. To były jedyne dwa gole „Kanarków” w starciu z zespołem… piątej klasy rozgrywkowej. Nantes wygrało zaledwie 2:1.

Teoretycznie to powinna być deklasacja. Blois, klub grający w jednej z regionalnych grup CFA2 (to piąta klasa rozgrywkowa we Francji), teoretycznie nie miał prawa nawiązać walki z 8-krotnym mistrzem Francji, nawet jeśli ten 8-krotny mistrz Francji jest dziś tuż nad strefą spadkową Ligue 1. A jednak. Puchar Francji potrafi być absolutnie nieprzewidywalny, tym bardziej, że kluby niższych lig często są bardzo porządnie zorganizowane – to podstawa tamtejszej piramidy futbolowej. Blois oprócz zespołu rezerw (grającego ligę niżej), ma jeszcze… 29 drużyn (męskich i kobiecych) różnych kategorii wiekowych, aż do 7-latków włącznie.

Deklasacji więc nie było. Blois radziło sobie bardzo dzielnie w starciu z grającym w najsilniejszym składzie Nantes, które ostatecznie awans zawdzięcza Mariuszowi Stępińskiemu. Stępiński, który w pierwszym składzie Nantes grywa dość regularnie – choć nie zawsze zbiera najlepsze recenzje, tym razem był bardzo skuteczny. Do trzech goli w lidze, jednego w Pucharze Ligi teraz dołożył dwa w Pucharze Francji – dwukrotnie wykazując się „nosem” snajpera.

Tak wyglądał pierwszy gol Polaka:

A tak drugi:

Inne artykuły o: Zagranica

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli