Sędziowanie w Hiszpanii? Coraz większa farsa

Autor wpisu: 25 kwietnia 2017 19:53

To co wyprawiają sędziowie w La Liga już od dawna uznawane jest za kpinę. Sergio Ramos za czerwoną kartkę w meczu z Barceloną został ukarany jednym meczem pauzy. Uderzenie łokciem w twarz Leo Messiego uszło na sucho Marcelo.

Błędy popełniają sędziowie w ekstraklasie, mylą się w Anglii, Włoszech i Francji, klopsy zdarzają się w Lidze Mistrzów, ale to, co dzieje się w Hiszpanii, to już jest patologia. Kibiców La Liga nie zaskoczy żadna decyzja, nawet w takim meczu jak Real – Barcelona. Ba! Właśnie w takich meczach pomyłki są proporcjonalne do wagi spotkania.
Gdy cały świat widzi, jak Marcelo łokciem wybija zęby Leo Messiemu, arbitrom spotkania zupełnie to umyka – głównemu, jego asystentowi. Nic złego w zachowaniu Brazylijczyka nie widzi też tamtejszy odpowiednik Komisji Ligi.

Rzeczona Komisja pochyliła się za to nad faulem Segio Ramosa na Leo Messim. Pamiętacie? Reprezentant Hiszpanii skoczył obiema nogami na nogi Argentyńczyka.

Sędzia pokazał mu czerwoną kartkę. Ramos się oburzył, schodząc z boiska zrobił jeszcze kilka gestów, w których zadrwił z decyzji arbitra. No i co? Komisja „wlepiła” mu karę zawieszenia na jedno spotkanie. Według Komisji Ramos walczył o piłkę, jego intencją nie było zrobienie krzywdy rywalowi. Nie było też nic złego w jego gestach (oklaskach), to zachowanie nie znalazło się w raporcie sędziego. Zawodnik Realu tłumaczył, że gesty i słowa skierowane były do Gerarda Pique, który zawsze narzeka na pracę sędziów.
Żeby było śmieszniej, za czerwoną kartkę reprezentant Hiszpanii będzie musiał zapłacić 600 euro grzywny, czyli mniej więcej tyle, ile wpływa na jego konto co dwie godziny. Mało tego – zapłaci też klub – 350 euro.
Przypomnijmy tylko, że za dwie żółte kartki i ironiczne oklaski Neymar został niedawno ukarany trzema meczami pauzy.

Inne artykuły o: Zagranica

  • Michał Kuć

    Autor się trochę pomylił . To było do pajaca Pique ” teraz gadaj teraz gadaj” tak mówił do niego Ramos do obrońcy barcy. A czerwo niestety jak najbardziej trafne , ale sędzia sie mylił w obie strony karny dla Realu powinien być w 2 min . Liniowy co chwila gafy strzelał a to na korzyść Realu lub katalońskiej ekipy

Inne w tej kategorii

Mistrzostwa Świata 2018 Zagranica Za bardzo liczyliśmy na Jezusa

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli