Rybus wita się z Moskwą. I bynajmniej nie chodzi o wakacje

Autor wpisu: 1 lipca 2017 23:31

Maciej Rybus śle pozdrowienia z Moskwy. Ale raczej nie chodzi tu o wakacyjny wypoczynek. Zdaje się, że reprezentant Polski jest krok od powrotu do ligi, w której czuł się bardzo dobrze – rosyjskiej.

Jedno jest pewne i potwierdzone. Z prostego powodu – bo potwierdził to sam Maciej Rybus. Na swoim profilu twitterowym opublikował w sobotę piękne zdjęcie panoramy stolicy Rosji z adnotacją: „Witaj Moskwo”:

Adnotacja, jak adnotacja. Wakacje, podróże i tak dalej. Gdyby nie to, że zespół Olympique Lyon od 27 czerwca przygotowuje się już do nowego sezonu. 1 lipca: trening. 2 lipca: trening. To plan ekipy Bruno Genesio, który mimo braku awansu do Ligi Mistrzów przetrwał na stanowisku trenera zespołu.
Skoro Rybus w sobotę był w Moskwie, nie było go na treningu Lyonu, w niedzielę pewnie też nie. A to może oznaczać rzecz zasadniczą: transfer. I nie są to tylko domysły. Prezes i właściciel OL Jean-Michel Aulas często lubi zabierać głos publicznie. W gorącym okresie transferowym tłumaczy, co dzieje się w klubie. Szczerze mówiąc są tam tematy bardziej zajmujące fanów Lyonu niż Rybus (np. transfer Alexandre Lacazette’a do Arsenalu za 60 milionów euro), ale i w sprawie „Rybki” się Aulas wypowiedział. „Jest rozważana możliwość odejścia Rybusa. Albo przesunięcie go na pozycję lewoskrzydłowego” – to jedno hasło. „Powinniśmy pozyskać środkowego obrońcę wysokiej klasy, by odzyskać Jeremy Morela (do innych zadań)” – to drugie. To pokazuje, że w nowym sezonie nic nie ma się zmienić. Jakoś Rybus nie potrafił przekonać do walorów w grze defensywnej i to wciąż Morel ma być kluczową postacią na lewej obronie. A Rybus zostając w Lyonie musiałby się liczyć wciąż z rolą zmiennika.

Nic dziwnego, że Rybus tęskni za Rosją, gdzie w Tereku Grozny piłkarsko przeżywał dobre chwile. Statystyki z minionego sezonu w OL nie powalają na kolana, nie dają też pewności wyjazdu na finały MŚ. Rosja to szansa – i na grę, i dodatkowy atut codziennego poruszania się w środowisku gospodarzy finałów MŚ.
No tak, tyle że klubów w Moskwie mnóstwo. Który jest celem Rybusa? Dotychczas spekulacje transferowe wiązały go głównie z CSKA, aktualnym wicemistrzem kraju i uczestnikiem Ligi Mistrzów.
Jak będzie – pewnie przekonamy się niebawem.

Inne artykuły o: Zagranica

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli