Ronaldo jest naprawdę świetny… „Skończyłem sześć klas, nie rozumiem o co chodzi”

Autor wpisu: 5 sierpnia 2017 14:00

Duże pieniądze często oznaczają też duże problemy. Jedno i drugie ma Cristiano Ronaldo. Gwiazda Realu Madryt musi się tłumaczyć przed zarzutami o popełnienie przestępstw podatkowych na niebagatelną kwotę 14,7 mln euro. I tłumaczy się w dość, hmmm…, zabawny sposób.

Hiszpańskie media ujawniły ciekawe szczegóły z poniedziałkowego przesłuchania piłkarza w sądzie. Przypomnijmy o co rozchodzi się cała sprawa. Urząd skarbowy twierdzi, że w latach 2011-2014 najlepszy piłkarz minionego roku nie zapłacił blisko 15 mln euro podatku od dochodu, jaki uzyskał ze sprzedaży praw do swojego wizerunku.
– Zapłaciłem cały podatek w 2014 roku i nie wiem, co tutaj robię. Wielu rzeczy nie rozumiem z tego wszystkiego, skończyłem tylko sześć klas i świetnie znam się tylko na graniu w piłkę – mówił Ronaldo podczas przesłuchania. – A jeśli moi doradcy mówią „Cris, wszystko jest w porządku”, to ja im wierzę.
No cóż, rzeczywiście jest się czym chwalić z tą szkołą… Nie ma co… Fajny przykład dla milionów zapatrzonych w niego dzieciaków, które nigdy nie będą miały szansy dorobić się nawet promila jego majątku, o zrobieniu takiej kariery piłkarskiej nie wspominając. Łatwo powiedzieć: – nie wiem, nie znam się, więc mnie to nie dotyczy.
No, ale ci wielcy mogą podobno więcej. Ronaldo wypalił jeszcze:
– W Anglii nigdy nie miałem problemów, dlatego chciałbym tam wrócić.
Tym samym po raz kolejny podsycił plotki o jego powrocie do Manchesteru United.

Inne artykuły o: Zagranica

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli