No proszę! Nawet Messi potrafi zbluzgać sędziego

Autor wpisu: 28 marca 2017 11:45

A tego to się po nim nie spodziewaliśmy. Leo Messi zawieszony na cztery spotkania w meczach reprezentacji Argentyny za nieparlamentarne słowa w kierunku sędziego!

Podobno gwiazdor Barcelony zwyzywał arbitra liniowego po meczu z Chile (1:0). Krzyczał do niego „pier… się, skur…!” lub coś podobnego. Nie znamy hiszpańskiego slangu używanego w Argentynie.
No dobra, zaskoczeni jesteśmy, ale tylko trochę. Nie będziemy udawali, że piłkarze zachowują się na boisku jak ministranci, bo się nie zachowują, każdemu może się wyrwać. Nawet Messiemu.
W tej całej historii dziwne jest tylko to, że w protokole meczowym, złożonym przez arbitra głównego Sandro Ricciego nie znalazło się słowo o złym zachowaniu Leo. Widocznie z pomocą przyszły zapisy wideo.

Dziwne jest jeszcze to, że decyzję ogłoszono kilkanaście godzin przed spotkaniem Argentyny z Boliwią w La Paz. Domyślamy się, że piłkarz wiedział wcześniej. Messi nie zagra z Boliwią, ale też Urugwajem, Wenezuelą i Peru. A to oznacza, że Argentyny może zabraknąć w mistrzostwach świata w Rosji. Pięć kolejek przed końcem eliminacji zajmuje 5. miejsce (dające prawo gry w barażach), ale za plecami czai się Chile z dwoma punktami straty. Może się okazać, że Messi wróci na ostatni mecz z Ekwadorem, a jego stawką będzie… honor.

Inne artykuły o: Zagranica

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli