Pożar na stadionie w Chinach. Ofiarą klub Carlosa Teveza

Autor wpisu: 28 marca 2017 16:57

Jęzory ognia, czarny dym – to sceny, których świadkami byli dziś mieszkańcy Szanghaju. Na stadionie Hongkou, na którym mecze rozgrywa ekipa Shanghai Shenhua, wybuchł pożarł.

Płonęło przez kilkadziesiąt minut (dokładnie 50), podobno tylko zewnętrzne elementy konstrukcji. Trybuny (o pojemności 33 tys. miejsce) są w nienaruszonym stanie. Spłonęło kilka sklepów i biur, do remontu nadaje się też dach. Ale – co zrozumiałe – ekipa, którą trenuje Gus Poyet i w której gra między innymi Carlos Tevez będzie musiała rozgrywać mecze domowe na innym obiekcie. Według informacji podawanych w chińskich mediach, już za trzy tygodnie drużyna wróci na swój obiekt. Ale trzeba do tych informacji podchodzić z lekkim dystansem, bo brzmią nieprawdopodobnie.

Nie wiadomo dokładnie co było przyczyną pożaru. Są dwie wersje – zapaliło się w restauracji albo w sali, w której znajduje się ściana wspinaczkowa. Bardziej prawdopodobna jest ta druga wersja. W każdym razie wyglądało to strasznie, ale co najważniejsze – nikt nie ucierpiał.

Inne artykuły o: Zagranica

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli