Pierwszy punkt beniaminka. I to w jakich okolicznościach!

Autor wpisu: 3 grudnia 2017 16:24

Czternaście z rzędu porażek we włoskiej Serie A – to niechlubna statystyka Benevento Calcio. Dziś seria została przerwana – beniaminek zdobył swój pierwszy punkt w lidze. I to w takich okolicznościach, że jeszcze długo wszyscy we Włoszech będą to wspominać.

Benevento grało z Milanem, na ławce którego po raz pierwszy zasiadł nowy trener – Gennaro Gattuso. Z pewnością liczył na mocne otwarcie i trzy punkty. W sumie ciężko byłoby wymarzyć sobie lepszego (czytaj: łatwiejszego) przeciwnika niż beniaminek, który dostawał baty od początku sezonu.
Tymczasem Milan i Gattuso muszą zadowolić się zaledwie punktem po remisie 2:2. Gospodarzom zaś ten historyczny punkt na pewno będzie się śnił po nocach, tym bardziej że został zdobyty w… 95. minucie meczu. I to przez bramkarza Alberto Brignoliego!