Paweł Wszołek zaszalał w Sylwestra

Autor wpisu: 1 stycznia 2017 13:27

To Paweł Wszołek okazał się najwiekszym polskim wygranym ostatniego dnia roku na Wyspach. Jego Queens Park Rangers wygrał na wyjeździe z Wolverhampton 2:1 – a oba gole padły przy udziale Wszołka.

Paweł Wszołek, wypożyczony do Championship z Hellas Werony, strzelił gola dającego jego drużynie wygraną – w 87. minucie, gdy dość szczęśliwie przepchnął się z obrońcami OPR w polu karnym, wykorzystując ich nie dość zdecydowaną interwencję. Polak z bliska wbił piłkę do bramki, co dla QPR oznaczało bardzo ważne trzy punkty. Przy pierwszym golu dla Queens Park Rangers Wszołek asystował wykładając piłkę Idrissie Sylli. W barwach QPR od 68. minuty grał także Ariel Borysiuk.
Dla gości zwycięstwo było tym ważniejsze, że do Wolverhampton jechali po… sześciu porażkach z rzędu. Zresztą i w tym meczu to rywale nadawali wyraźnie ton wydarzeniom na boisku, ale ostatnie słowo należało na szczęście dla QPR do Wszołka. To drugi gol nie grającego regularnie Polaka w tym półroczu.
W barwach Wolverhampton wciąż nie gra leczący od długich miesięcy kontuzję Michał Żyro, a zespół – podobnie jak QPR – nie radzi sobie dobrze. W tabeli Championship QPR jest 19. (na 24 zespoły), Wilki plasują się tylko trzy pozycje wyżej.