Oj, nie tak chciał Cristiano zostać zapamiętany! Taki kiks w El Clasico?

Autor wpisu: 23 grudnia 2017 17:39

Coś wyraźnie poszło nie tak. Real przegrał sobotnie El Clasico 0:3, a Cristiano Ronaldo – owszem – pomeczowo został bohaterem sieci. Tyle że nie z powodu akcji, z której mógłby być dumny. Furorę robi jego kiks z początku spotkania.

A przecież miało być zupełnie inaczej. Real miał włączyć wyższy bieg, wygrać z Barceloną i gonić ją w tabeli. Cristiano Ronaldo zaś, mimo że w tygodniu intensywnie kurował kontuzjowaną łydkę, oczywiście miał być bohaterem meczu.
I w specyficzny sposób był. Ale zupełnie z innego powodu niż najlepszy piłkarz świata by sobie tego życzył. Okazało się, że jego kiks z 11. minuty stał się jedyną akcją Realu w tym meczu, która zrobiła furorę po laniu od Barcy.
W nieszczęsnej akcji (przy 0:0) kapitalnie zachowali się z lewej strony boiska Marcelo i Toni Kroos, którzy weszli w obronę rywali jak ostry nóż w masło, a niemiecki pomocnik wypieścił idealną piłkę dla nadbiegającego na 10.-11. metr pola karnego CR7. Portugalczyk z tą piłką zrobił zaś to:

Właśnie – warto chyba przestać łajać naszych ligowców za strzeleckie babole. A komentatorzy chyba powinni wyrzucić precz wszelkie stwierdzenia typu „on w takiej sytuacji się nie myli” oraz „a Ronaldo by się w takiej sytuacji nie pomylił”. Jak widać, myli się każdy.
Nawet najlepszy piłkarz świata. Nawet w El Clasico.

Inne artykuły o: Zagranica

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli