Ofensywa Polsatu na Ligę Mistrzów, czyli nowe kanały i nowe godziny meczów

Autor wpisu: 22 marca 2018 09:53

Od nowego sezonu Polsat przejmuje Champions League i ma to być przejęcie z przytupem. Kibice, którzy mają dostęp do kanałów sportowych tej stacji, podobno nie będą narzekać. Pojawią się między innymi nowe kanały, by wszystkie mecze mogły być transmitowane na żywo.

O tym, że od jesieni zmieni się w Polsce oficjalny nadawca europejskich pucharów, wiadomo już od pewnego czasu. Polsat wygrał wyścig o prawa do transmisji Champions League i Europa League z NC+, Eleven, TVP i Eurosportem i to na jego kanałach od sierpnia będą nadawane wszystkie spotkania w tych rozgrywkach. Umowa obowiązuje aż do 2021 roku, co oznacza, że Polsat musi przygotować się na pokazanie ponad tysiąca spotkań. W tym wszystkie mecze Ligi Mistrzów na żywo. Marian Kmita, szef sportu w Polsacie, zapewnia, że tak będzie.
Podpisaliśmy umowę, która narzuca na nas konkretne obowiązki. Wszystkie mecze pokażemy na żywo, co jest chyba najważniejszą informacją. Wiadomo, że będziemy dedykowali specjalne dwa kanały dla obsługi tej potężnej masy meczów – mówi Kmita w rozmowie z „Super Expressem”.

Co także ciekawe, w nowym sezonie nie będzie wszystkich meczów o godz. 20.45. UEFA postanowiła to zmienić.
To będą trzy dni z rzędu, czyli wtorek, środa (Liga Mistrzów – przyp. red.) i czwartek (Liga Europy – przyp. red.) podzielone na dwa sloty, czyli o godzinie 19 i 21 – zdradza szef Polsatu Sport.

A co z kibicami, którzy nie mają dostępu do kanałów sportowych Polsatu? Nie zostaną całkowicie odcięci od Ligi Mistrzów. – Obligacja nakazuje nam pokazanie jednego meczu w telewizji otwartej, więc ten obowiązek zostanie spełniony – dodaje Kmita.

Inne artykuły o: Zagranica

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli