Niszczycielski Zieliński – piękny gol w Lidze Mistrzów i znów mnóstwo pochwał

Autor wpisu: 22 listopada 2017 09:12

Polski maestro znów dał o sobie znać – Włosi, ale przecież nie tylko oni, są pod wrażeniem występu Piotra Zielińskiego we wtorkowym meczu Ligi Mistrzów. Nasz reprezentacyjny pomocnik strzelił pięknego gola, a jego zespół wygrał z Szachtarem 3:0 i zachował szansę na awans do fazy pucharowej.

Przyznać trzeba, że „Zielek” długo się w tym spotkaniu rozkręcał, po pierwszej połowie w zasadzie niewiele dobrego można było o jego występie powiedzieć. Jakiś taki schowany, wystraszony, żadnego ryzyka, żadnych fajerwerków – jakby ktoś zamiast grać w piłkę, kazał mu tylko stać i ewentualnie przeszkadzać rywalom. A w tym akurat Zieliński jest kiepski. Co innego, gdy zacznie w tę piłkę grać. W drugiej połowie na szczęście zaczął.

„Druga połowa była w jego wykonaniu znakomita. Swoją grą poprowadził Napoli do okazałego zwycięstwa” – piszą dziennikarze serwisu tuttomercatoweb. „Długo był niewidoczny, ale gdy już doszedł do głosu, zdominował całkowicie środek pola. Po bramce z Milanem strzelił kolejnego pięknego gola” – dodaje dziennik „La Repubblica”. „Wraz z Mertensem rozmontowali całą obronę Szachtara. W drugiej połowie byli nie do zatrzymania dla rywali” – chwali Polaka serwis telewizji Mediaset. „Po słabszej pierwszej połowie, w drugiej pokazał swoją moc. Po pięknej akcji z Mertensem strzelił gola przypieczętowującego zwycięstwo Napoli” – odnotowuje włoska stacja Eurosport.

To pierwsze z brzegu przykłady pochwał, jakie spłynęły pod adresem Zielińskiego, nazwanego „niszczycielskim piłkarzem”. Cóż, nie dziwimy się, bo przecież doskonale wiemy, na co tego chłopaka stać. Właśnie na takie akcje i bramki jak ta na 3:0:

Napoli zachowało szanse na grę wiosną w fazie pucharowej. Przed ostatnią kolejką ma trzy punkty straty do Szachtara, a przed sobą wyjazdowe starcie z Feyenoordem (na razie bez punktu). Awans z tej grupy zapewnił już sobie Manchester City (komplet zwycięstw).