Neymar się pobił z kolegą. I opuścił Barcę – może już na dobre

Autor wpisu: 28 lipca 2017 15:09

Odejdzie, zostanie, odejdzie? Gorące, letnie love story trwa. Naymar w Barcelonie czy Neymar w PSG – to pytanie grzeje nie tylko Hiszpanię i Francję, ale cały piłkarski świat. No bo chodzi o gwiazdora, to po pierwsze. A po drugie o gigantyczne pieniądze.

Wygląda na to, ze sam Neymar jest już mocno skołowany całą sytuacją – chce wiele ugrać od PSG, ale prowadził dotąd grę na dwa fronty. Bo oczywiście w zamian za pozostanie w Barcelonie, też chciałby mieć ekstra bonusy.
Frustracja sięgnęła zenitu podczas piątkowego treningu Barcy. Neymar ni z tego, ni z owego poszarpał się mocno z kolegą z drużyny Nelsonem Semedo. Podobno poszło o sposób, w jaki Semedo chciał mu odebrać piłkę. W sieci oczywiście nic się nie ukryje, a zwłaszcza taki „kwiatek”. Szybko więc furorę zrobiło wideo, na którym widać kawałek szarpaniny, a potem Neymara jak ściąga żółty znacznik i opuszcza trening.

Katalończycy kończą właśnie w Miami tournee po USA. Neymar miał z nimi nie wracać, tylko udać się do Chin, gdzie firma turystyczna, z którą ma podpisany kontrakt reklamowy, zaplanowała specjalny event w Szanghaju z udziałem Brazylijczyka. Ale być może właśnie incydent z Semedo sprawił, że Neymar zmienił plany. Wiele wskazuje na to, że zamiast do Szanghaju poleci do Paryża albo do… Kataru przyklepywać umowę z PSG.
Chińska firma nieco sama wkopała Neymara, bo zawiadamiając o odwołaniu eventu w komunikacie napisała wprost, że „pan Neymar i jego zespół (w sensie: menedżerowie – red.) jest zaangażowany w sprawy transferowe i nie stawi się w Szanghaju”.

Transfer Neymara będzie największa transakcja w dziejach. Sam piłkarz ma za pięć lat kontraktu dostać 150 milionów euro plus bonusy oczywiście. A PSG wysupłać aż 222 miliony euro na kwotę odstępnego, którą Neymar ma wpisaną do kontraktu.
Przy okazji ma zostać zastosowana sztuczka pozwalające PSG odejść finansowe fair play ograniczające sumę kwot wydawanych na piłkarzy (z grubsza rzecz biorąc). Otóż pieniądze według medialnych doniesień ma dostać sam… Neymar, który wykupi się z Barcelony, po czym jako wolny piłkarz podpisze kontrakt z PSG. Proste, nieprawdaż? O ile się ma katarskie pieniądze za sobą…

Inne artykuły o: Zagranica

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli