Milik znów strzela! Choć tylko z ławki…

Autor wpisu: 23 kwietnia 2017 14:54

Długo, bardzo długo przyszło czekać aż snajper Arkadiusz Milik wbije swego kolejnego gola. Od 28 września do 23 kwietnia. Blisko siedem miesięcy. Do wyjazdowego meczu Napoli z Sassuolo (2:2).

Mecz dla Napoli nie był specjalnie udany, bo remis z Sassoulo to przykra strata dwóch punktów, gdy zespół ściga się z Romą o wicemistrzostwo Włoch, a czysto teoretycznie przy wyjątkowo sprzyjających wiatrach zespół mógłby nawet myśleć o gonieniu Juventusu. No ale właśnie – nie wtedy, gdy gubi się punkty z taką drużyną jak Sassuolo.

Końcowy wynik to jedno, ale dla polskich kibiców bardzo ważna jest wiadomość, że Arkadiusz Milik wreszcie, wreszcie – po siedmiu miesiącach leczenia kontuzji, rehabilitacji, żmudnego powrotu na boisko i odbudowywania formy znów strzela!
Z Sassuolo obaj Polacy zaczęłi mecz na ławce rezerwowych. Piotr Zieliński wszedł na boisko w 70. minucie (przy 1:1), a Milik w 82. minucie, gdy jego zespół niespodziewanie przegrywał w końcówce 1:2. No i Milik zrobił wreszcie to, czego od niego wszyscy w Neapolu oczekują – trzy minuty po wejściu strzelił gola dającego remis. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego świetnie zachował się na 5. metrze kapitalnie uderzając spadającą piłkę z półobrotu.
Rywale reklamowali pozycję spaloną, ale nie mieli racji, bo jeden z piłkarzy Sassuolo, który pobiegł blokować dośrodkowanie, złamał linię spalonego.

To pierwszy gol Milika od 28 września, kiedy to wbił bramkę Benfice w Lidze Mistrzów. W Serie A ostatnie gole strzelił Bolonii 17 września. W Serie A na razie ma 5 goli w 14 meczach, w Lidze Mistrzów 3 gole w 4 meczach i oczywiście tej drugiej statystyki już nie poprawi.