Milik optymistycznie: Mam nadzieję zagrać z Realem

Autor wpisu: 15 grudnia 2016 10:48

Arkadiusz Milik potwierdził, że rehabilitacja kontuzjowanej nogi przebiega bez problemów. Milik pytany o mecze Ligi Mistrzów z Realem Madryt zaznaczył, że ma nadzieję, że będzie mógł już w nich wystąpić. Napoli zagra z Realem w 1/8 finału – pierwszy mecz w Madrycie 14 lutego.

Arkadiusz Milik spotkał się z dziennikarzami w Neapolu przy okazji prezentacji efektownego kalendarza SSC Napoli na 2017 rok. Ekipa Napoli specjalną sesję zdjęciową do tego kalendarza zrealizowała we wnętrzach Narodowego Muzeum Archeologicznego w Neapolu w anturażu starożytnych rzeźb mitologicznych bogów i herosów. Trzeba przyznać, że robi to wrażenie, co można sprawdzić na zamieszczonym przez klub nagraniu wideo promującym kalendarz i samą sesję. Milik występuje tu oczywiście w jednej z głównych ról.

Napoli_kalendarz_Milik_003Także to właśnie Milik został twarzą promocji kalendarza. Jednak na konferencji prasowej te najważniejsze pytania dotyczyły oczywiście jego zdrowia. Milik póki co jeszcze nie decyduje się mówić po włosku – na pytania odpowiadał po angielsku, a tłumaczka przekładała jego słowa na włoski. „Czuję się naprawdę bardzo, bardzo dobrze, aczkolwiek pytania o stan mojego zdrowia są raczej do lekarzy, którzy mnie prowadzą. Pierwszy raz miałem taką kontuzję. Ale po dwóch miesiącach leczenia i rekonwalescencji mogę powiedzieć, że wygląda to naprawdę dobrze. Robię wiele ćwiczeń, by  wrócić na boisko i jestem na jak najlepszej drodze, by jak najszybciej to zrobić” – bardzo optymistycznie wypowiedział się Milik.

Napoli_kalendarz_Milik_002Oczywiście nie mogło zabraknąć pytań wprost o mecze z Realem Madryt. Nas bardzo interesuje, czy Milik zdąży na tę rywalizację, to można sobie wyobrazić, jakie emocje w Neapolu będą towarzyszyły jego wyścigowi z czasem. „Wygrać z Realem Madryt będzie bardzo ciężko. Ale w futbolu wszystko jest możliwe i możemy tego dokonać. Wszystko w naszych nogach. Ale na razie mamy dopiero połowę grudnia, więc jeszcze dużo czasu na kolejne wyzwania. Ważne jest także, by bić się o dwa pierwsze miejsca w lidze” – mówił polski napastnik.
I dodał: „Mam nadzieje, że zdążę na te mecze z Realem Madryt. Aczkolwiek dopiero po trzech miesiącach od operacji przejdę decydującą diagnozę. Jeśli wszystko będzie w porządku, lekarze zdecydują, czy mogę wrócić do normalnych treningów. A jeśli tak się stanie, mam nadzieję, że dwa, trzy tygodnie wystarczą, bym był gotowy do gry. Ale to wszystko się dopiero okaże. Na razie jesteśmy po dwóch miesiącach od operacji. Chciałbym przy okazji podziękować tym wszystkim, którzy mnie wspierali czy bezpośrednio do mnie kierując słowa wsparcia, czy czyniąc to na mediach społecznościowych. Mam nadzieję, że także dla nich wrócę na boisko tak szybko, jak to tylko będzie możliwe”.

A to wspomniana promocja kalendarza Napoli:

Inne artykuły o: Zagranica

  • Juz wyjasniam

    Co mu sie tak spoeszy. Szkoda zdrowia mozna sobie na lawie posiedziec kasa przeciez taka sama leci

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli