Mertens… „obsikał” chorągiewkę. Można się załamać

Autor wpisu: 5 marca 2017 12:19

Tak zwane cieszynki po golach bywają mniej lub bardziej zabawne, radosne, wyrafinowane, ale też – zdarza się – głupie, czy wręcz durne. I w tę kategorię poszedł Dries Mertens podczas sobotniego meczu z Romą.

Napoli wygrało ten bardzo ważny mecz na szczycie tabeli (Roma druga, Napoli trzecie) 2:1, dzięki czemu zmniejszyło stratę do rzymian do dwóch punktów. Oba gole dla Napoli strzelił grający tym razem na szpicy ataku Dries Mertens (Arek Milik i Piotr Zieliński weszli jako rezerwowi).

Mertens po jednej z bramek podbiegł do narożnika i „na czworakach” wykonał gest charakterystyczny dla czynności fizjologicznej… psów. Mówiąc wprost – „obsikał” chorągiewkę.
Można zrozumieć, że emocje buzowały, ale… No właśnie, nie za bardzo wiadomo, jak skomentować tak durny gest. Zważywszy na symbol Rzymu – można powiedzieć, że obraźliwy, tyle że wilczyce raczej w taki sposób, przepraszając za słowo, nie sikają. Stop…
I my nie idźmy tą drogą, bo pewnie za gestem Mertensa nie kryje się nic poza pustką tam, gdzie jednak większość ludzkości ma przynajmniej ze dwie szare komórki.

Inne artykuły o: Zagranica

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli