Mertens… „obsikał” chorągiewkę. Można się załamać

Autor wpisu: 5 marca 2017 12:19

Tak zwane cieszynki po golach bywają mniej lub bardziej zabawne, radosne, wyrafinowane, ale też – zdarza się – głupie, czy wręcz durne. I w tę kategorię poszedł Dries Mertens podczas sobotniego meczu z Romą.

Napoli wygrało ten bardzo ważny mecz na szczycie tabeli (Roma druga, Napoli trzecie) 2:1, dzięki czemu zmniejszyło stratę do rzymian do dwóch punktów. Oba gole dla Napoli strzelił grający tym razem na szpicy ataku Dries Mertens (Arek Milik i Piotr Zieliński weszli jako rezerwowi).

Mertens po jednej z bramek podbiegł do narożnika i „na czworakach” wykonał gest charakterystyczny dla czynności fizjologicznej… psów. Mówiąc wprost – „obsikał” chorągiewkę.
Można zrozumieć, że emocje buzowały, ale… No właśnie, nie za bardzo wiadomo, jak skomentować tak durny gest. Zważywszy na symbol Rzymu – można powiedzieć, że obraźliwy, tyle że wilczyce raczej w taki sposób, przepraszając za słowo, nie sikają. Stop…
I my nie idźmy tą drogą, bo pewnie za gestem Mertensa nie kryje się nic poza pustką tam, gdzie jednak większość ludzkości ma przynajmniej ze dwie szare komórki.

sklep vitasport.pl
forBET

Inne artykuły o: Zagranica

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli