Magiera znów zaskoczony, a w Bayernie może by tak ktoś przeprosił Lewandowskiego?

Autor wpisu: 28 września 2017 10:21

Słowo stało się ciałem. Histeria, jaką w Bayernie wywołały niedawne słowa Lewandowskiego o tym, że mistrzowie Niemiec nie rosną z rynkiem, więc w polityce transferowej nie nadążają za gigantami, czyli Realem, PSG, czy Barceloną, właśnie wskoczyła na wyższy poziom. Tyle że teraz nie ma już żadnych wątpliwości, że kibice Bayernu nie powinni oburzać się na słowa Roberta, tylko co najwyżej na to, że facet zwyczajnie ma rację.

Dziś Bayern przy takim PSG wygląda jak ubogi krewny i drużyna z innej, dużo słabszej planety. Przed meczem w studiu TVP występujący w roli eksperta Jacek Magiera nieśmiało stwierdził, że stawia właśnie na Niemców, bo to solidna jakość budowana od lat, zespół doskonale się znający, który wie, co ma grać i jak ma grać. Nie to co paryżanie – pospolite ruszenie za setki milionów euro, w którym co rusz dochodzi do zmian, każdy następny zakup, który trafia do szatni, ma jeszcze większe ego od poprzedniego, a dwie największe gwiazdy skaczą sobie do gardeł nawet w trakcie spotkania i na nikim nie robi to większego wrażenia.

Cóż, ostatnio Magierę wszystko zaskakuje, więc być może do takiej sytuacji zdążył się już przyzwyczaić, niemniej nieźle musiał się zdziwić, patrząc na to, z jaką futbolową radością Neymar, Cavani i spółka rozjeżdżają tę niemiecką solidność. Podobnie – albo jeszcze bardziej – zdziwić się musiał też Karl-Heinz Rummenigge, który straszył niedawno Lewandowskiego, mówiąc „Kto publicznie krytykuje klub, będzie miał problem ze mną”. Zresztą nie tylko on, bo tych, którzy zdążyli Roberta odsądzić od czci i wiary, było znacznie więcej. A tu okazuje się, że facet włożył kij w mrowisko, bo zwyczajnie czuł, że ma rację: – Lojalność to piękne słowo, zwłaszcza w życiu prywatnym. W sporcie jednak, na najwyższym poziomie liczą się pieniądze i sukces. I to one decydują o transferze. Nic innego. Bayern musi coś przemyśleć, musi być bardziej kreatywny, jeśli ma zamiar sprowadzać piłkarzy klasy światowej. Klub nie zapłacił za zawodnika więcej niż 40 mln euro. W międzynarodowym futbolu to kwota ze średniej półki, a nie z wysokiej. Teraz dystans do maksymalnych kwot jest naprawdę ogromny.

No i ze średniej europejskiej półki jest dziś ten Bayern. A po tym, co działo się w Paryżu, jeszcze trudniej mieć do Lewandowskiego pretensje o te słowa. Tak samo jak trudno ganić go za to, że stawia sobie najwyższe cele, z wygraniem Ligi Mistrzów włącznie, i te cele chce realizować. Dziś już chyba nie tylko on widzi, że piłkarski świat Bayernowi odjechał i perspektywa wygrania Champions League raczej się oddala, a nie przybliża. To taka chyba najlepsza nauczka dla Bayernu po meczu z PSG. Następnym razem, zanim zaczną tam nagonkę na Lewandowskiego, zanim zaczną krytykować go za to, że „śmiał uderzyć w dobre imię swojego klubu”, warto by się zastanowili, czy aby nie ma racji.

To była gorzka klęska. Ważne, żebyśmy teraz szybko się pozbierali i wrócili do swojego normalnego poziomu. Zagraliśmy w Paryżu tak, jakbyśmy nie byli Bayernem – mówił po meczu Rummenigge. A może to dziś jest właśnie poziom Bayernu?

Inne artykuły o: Liga Mistrzów | Zagranica

  • ursynów

    Pan Jacek nie ma ostatnio farta.Jako trener-out, jako ekspert- coś w stylu ekspertów z podkomisji Maciarewicza. Takie życie. Rację ma redaktor,że Bayern to na dzisiaj,taka gwiazda spadająca.Wypisz wymaluj jak Legia, no tylko to spadanie jest w innej galaktyce.W PSG się kłócą, ale grają jak wirtuozi Nowojorscy Filharmonicy, Bayern jak Filharmonia Warszawska ,a Legia ?Ta w ogóle nie gra – ma niezestrojone instrumenty, a dyrygent Romeo, uprawia inny rodzaj sztuki- dramat.

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli