Lewandowski zafundował sobie prezenty. Co za wynik na jubileusz!

Autor wpisu: 16 września 2017 19:44

Setny mecz w Bundeslidze w barwach Bayernu Robert Lewandowski uczcił dwoma golami. A Bayern pokonał bezbolśnie dla siebie, a boleśnie dla rywala 4:0 FSV Mainz.

Lewandowski gada, o Lewandowskim gadają, ale najważniejsze, że oprócz gadania są też gole. Bayern do meczu z Mainz przystępował z takim małym dreszczykiem – w pierwszy weekend po przerwie reprezentacyjnej przecież przegrał z Hoffenheim 0:2, a atmosfera na chwilę siadła. Niemieckie media zajęły się co prawda na chwilę tezami ze słynnego wywiadu Lewandowskiego dla „Der Spigel” i jego możliwymi konsekwencjami (piszemy więcej o tym TUTAJ), ale też innym wyciąganym tematem stał się rzekomy brak chemii między Bayernem a Carlo Ancelottim.
Jeśli najpierw gwiazda drużyny wysyła publicznie swoje sygnały do władz klubu, a potem na tapecie pojawia się też w niezbyt przyjemnym klimacie dla Bayernu także trener, to generalnie za ciekawie się nie robi.

Dlatego Bayern bardzo wygranej z Mainz potrzebował. I to efektownej, bo po Anderlechcie (mimo 3:0) komplementów raczej nie było. No i Bayern wygraną ma (4:0), a choć bohaterów było kilku (dwa gole Arjena Robbena, po dwie asysty Thomasa Müllera i Joshua Kimmicha), to przede wszystkim znów głośno o Lewandowskim. Bo 100. mecz w barwach Bayernu w 1. Bundeslidze uczcił właśnie golami, podkreślając swą wyjątkową rolę w historii klubu.
Na 3:0 w 50. minucie:

Na 4:0 w 77. minucie:

„Kicker” pisząc o tym spotkaniu nie omieszkał zauważyć, że w tych 100 meczach Lewandowski strzelił dla Bayernu… 81 goli (!) i że jest to wydarzenie absolutnie bezprecedensowe w dziejach nie tylko klubu, ale całej ligi. Nie zdarzyło się bowiem w historii, by jakikolwiek inny piłkarz w podobnym okresie miał tak znakomity bilans.

Można jedynie dodać, że w sumie (czyli licząc wszystkie rozgrywki) był to 154. mecz Lewandowskiego w stroju Bayernu – goli zaś Lewandowski ma 119 plus 30 asyst. Czysto statystycznie można więc zauważyć, że od sierpnia 2014 roku, czyli od kiedy Lewandowski gra w Bayernie średnio raz na mecz ma udział w akcji bramkowej.

Inne artykuły o: Zagranica

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli