Lewandowski wyrasta na specjalistę od karnych. Bayern liderem

Autor wpisu: 21 grudnia 2016 22:05

Dziś rozpoczęła się astronomiczna zima, a w Niemczech zakończyła się runda jesienna. Bayern pokonał 3:0 rewelację sezonu – zespół z Lipska. Lewandowski dołożył gola z karnego.

Ostatni w tym roku mecz Bayernu Monachium w Bundeslidze nieoczekiwanie urósł do rangi hitu całej rundy. Kto bowiem parę miesięcy temu spodziewał się, że beniaminek z Lipska narobi takiego zamieszania w lidze. Przed tą kolejką jedenaście zwycięstw, trzy remisy i zupełnie nieplanowana ostatnia porażka z Ingolstadt. Przy zadyszce mistrza Niemiec Lipsk dłuższy czas był liderem w Niemczech. Klub, który powstał zaledwie siedem lat temu, który w tym roku miał tylko okrzepnąć w najwyższej klasie rozgrywek i z czasem zaatakować tych najsilniejszych i zawalczyć o europejskie puchary, już dziś wystraszył uznane firmy w niemieckim futbolu.
Przed spotkaniem Bayernu z Lipskiem oba zespoły miały po 36 punktów, więc gra szła o najwyższą stawkę – kto przezimuje do wiosny na pozycji lidera. Zapowiadała się walka na noże, ale dość szybko okazało się, że goście mają te noże mocno stępione. Czy to ranga spotkania, czy może zbyt duża presja otoczenia, czy jednak brak doświadczenia piłkarzy z Lipska – dość powiedzieć, że emocji starczyło na jakieś 30 minut meczu.
Najpierw gol w 17 minucie Thiago Alcantary (dobitka po strzale Lewandowskiego), kilka minut później (także przy sporym udziale „Lewego”) bramka Xabiego Alonso. A w 30 minucie goście w głupi sposób pozbawili się jakichkolwiek szans na dobry wynik. Forsberg wykosił Lahma (zobaczcie gdzie był faul!!!) i wyleciał z boiska.

A jeszcze przed przerwą kolejny głupi faul – tym razem bramkarza – i Robert Lewandowski mógł po raz kolejny pokazać jak świetnie czuje się strzelając rzuty karne. Robert, nie po raz pierwszy, wykonał „jedenastkę” z lekkim wyhamowaniem przed strzałem. Na razie jest bezbłędny. To dwunasty gol Polaka w tym sezonie.
Po przerwie pogromu nie było. Bayern szanse miał (także „Lewy”), ale albo koncertowo ich nie wykorzystywał, albo na drodze stawał bramkarz lub poprzeczka. Skończyło się więc „skromnym” 3:0. Monachijczycy kończą więc tę rundę na pierwszym miejscu wyprzedzając drużynę z Lipska trzema punktami.