Lewandowski w Londynie? Wczoraj gorąco na linii agent – Manchester. Bayern dementuje

Autor wpisu: 21 czerwca 2017 10:58

Każde okienko transferowe jest dobrą okazją, by pospekulować dokąd i za ile odejdzie Robert Lewandowski. Obecnie na tapecie jest Premier League.

Tuż po zakończonym sezonie Bundesligi zaczęły pojawiać się informacje, że „Lewy” – wbrew pozorom i dobrej minie – bardzo przeżył to, że na samym finiszu stracił koronę króla strzelców i dał się wyprzedzić o jedno trafienie Pierre’owi-Emerickowi Aubameyangowi z Borussii Dortmund. Najpierw były słowa kolegów o „przybiciu” zawodnika po meczu, z czasem wypływały z różnych źródeł poważniejsze „oskarżenia”. Kryzys to z pewnością za duże słowo, ale spora rysa na linii zawodnik – klub jednak się pojawiła.
Agent piłkarza, Maik Barthel, przyznał: – Robert powiedział mi, że nie miał żadnego wsparcia od kolegów. Ale też nie było wsparcia od trenera (Ancelottiego), który nie zaapelował do zawodników Bayernu, by pomogli. Był tak bardzo zawiedziony, nigdy wcześniej go takiego nie widziałem. Robert nigdy nie czuł się tak rozczarowany Bayernem, jak teraz.
To rozczarowanie to oczywiście woda na młyn do spekulacji transferowych. Skoro zawodnik przeżywa słabsze chwile, to na pewno rozważa zmianę otoczenia. Czy tak jest faktycznie? Wie sam Lewandowski.
Tak czy inaczej hasło: kto kupi Lewandowskiego znowu jest na topie. Wraca jak bumerang temat Realu Madryt, szczególnie że nadal nie jest wyjaśniona przyszłość rozczarowanego (!) postawą klubu Cristiano Ronaldo, w związku z jego problemami podatkowymi.
Tyle że teraz to nie Hiszpania a Anglia jest najczęściej wymienianym kierunkiem dla „Lewego”. Polakiem zainteresowana jest Chelsea Londyn (pierwszy wspomniał o tym dziennikarz TVP Maciej Iwański), a Lewandowski miałby zająć miejsce Diego Costy, który prawdopodobnie odejdzie z klubu. Znany hiszpański dziennikarz Sky Sports, Guillem Balagué, twierdzi, że z agentami piłkarza rozmawiają także działacze Manchesteru United, którzy bardzo chętnie widzieliby Polaka w swoim zespole – nawet wczoraj odbyły się rozmowy w tej sprawie.

Tymczasem po południu ostry i kategoryczny komunikat wydał sam Bayern:
„Lewandowski ma z Bayernem Monachium ważny kontrakt. Kontrakt, który niedawno przedłużył do 2021 roku. Bayern nie myśli o sprzedaży Lewandowskiego ani też nie odbył w tej sprawie rozmów z żadnym klubem. Jeśli inne kluby prowadziły rozmowy z zawodnikiem, mogą być narażone na kary ze strony FIFA. Agent piłkarza zapewnił nas, że takie rozmowy nie miał jednak miejsca.”

Inne artykuły o: Zagranica

Inne w tej kategorii

Mistrzostwa Świata 2018 Zagranica Za bardzo liczyliśmy na Jezusa

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli