Lewandowski ma już zaplanowane „wakacje”? Będzie grubo

Autor wpisu: 14 marca 2017 11:33

Wiemy już jak Robert Lewandowski spędzi okres „wakacji”. Bayern Monachium ogłosił właśnie część planów na letni okres przygotowawczy. Ciekawe tylko czy ucieszą się z tego w Londynie…

Po razu trzeci mistrzowie Niemiec pojadą na podbój krajów Dalekiego Wschodu (Chiny, Singapur), po raz drugi (tak jak w 2015 roku) wyprawa odbędzie się pod szyldem „Audi Summer Tour”. Program zapowiada się bardzo interesująco. Carlo Ancelotti i jego piłkarze spędzą tam 12 dni (od 16 do 28 lipca) i zagrają cztery mecze. Rywale nie byle jacy. Na pierwszy ogień pójdzie Arsenal (19 lipca, Szanghaj), czyli drużyna, która jeszcze nie zaleczyła ran po niedawnej klęsce z Bayernem w 1/8 finału Ligi Mistrzów (dwie porażki po 1:5). Przypomnijmy tylko, to był czwarty dwumecz tych drużyn w tych rozgrywkach i czwarty raz triumfowali Niemcy. Nie wiemy czy na wieść o kolejnej rywalizacji cieszą się piłkarze londyńskiego klubu. Czy uśmiecha się im perspektywa zebrania kolejnego oklepu (nie wiadomo, czy pod wodzą Arsene’a Wengera).
Trzy dni później Bayern przetestuje Milan (22 lipca, Shenzhen). Te dwa spotkania w Chinach odbędą się w ramach Audi Football Summit. Po kolejnych trzech dniach Bayern zagra z drugą londyńską drużyną – Chelsea (25 lipca, Singapur). Na koniec tournee Bawarczycy zmierzą się z Interem Mediolan (27 lipca, Singapur). Te dwa mecze odbędą się z kolei w ramach International Champions Cup.
Pytanie: czy z Bayernem do Azji poleci Lewandowski? Wiadomo, że wciąż krążą różne plotki na temat jego przyszłości. I pewnie jeszcze głośnie będzie przed i w trakcie okna transferowego.
Po co Bayernowi tak daleka wycieczka? Wiadomo, że chodzi o pozyskiwanie nowych rynków, a co się z tym wiąże – pieniędzy. Według danych niemieckiego klubu, w Chinach ma on 135 mln fanów.

Inne artykuły o: Zagranica

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli