Lewandowski 2021

Autor wpisu: 13 grudnia 2016 15:59

Bayern Monachium poinformował oficjalnie: Robert Lewandowski przedłużył umowę z bawarskim klubem do czerwca 2021 roku! To oczywiście żadne zaskoczenie. O tym, że Lewandowski i Bayern uzgodnili szczegóły nowej umowy, było wiadomo już pod koniec października.

Wtedy o zakończeniu (pozytywnym) negocjacji między piłkarzem, jego menedżerami a Bayernem jako pierwsza napisała Wirtualna Polska. Według portalu negocjacje z klubem mistrzów Niemiec stanęły na kwocie 15 milionów euro za sezon. W dotąd obowiązującym kontrakcie (podpisany pierwotnie do czerwca 2019 roku) Lewandowski miał zagwarantowane w Bayernie około 11 milionów euro. Teraz wywalczył sobie podwyżkę o około 4 miliony euro, co uczyniło z niego najlepiej – obok Thomasa Müllera – zarabiającego piłkarza Bayernu Monachium i całej Bundesligi.

Teraz umowa została podpisana w świetle reflektorów i błysku fleszy, a Bayern oficjalnie pochwalił się tym faktem. Karl-Heinz Rummenigge, szef klubu, wygłosił przy tym okolicznościową formułkę „Jestem bardzo zaszczycony, że byliśmy w stanie związać się na tak długi czas z jednym z najlepszych napastników świata. To upewnia nas, że kolejny piłkarz naszej ekipy będzie ubierał naszą koszulkę przez najbliższe lata.”

Również sam Lewandowski rzucił kilka ciepłych słów: „Jestem bardzo zadowolony z tego, że nasze negocjacje dały pozytywny rezultat. I że zostanę z Bayernem na najbliższych kilka lat. Wspólnie mamy przed sobą wiele wielkich celów do osiągnięcia”. Na swoim Twitterze dodał, że dzięki Bayernowi jego marzenia stały się rzeczywistością.
Jak widać powyżej, święta i dla Bayernu, i dla Lewandowskiego zaczęły się w tym roku ciut wcześniej.

Inne artykuły o: Zagranica

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli