Latające butelki, zakrwawione głowy… Wojna zamiast meczu w półfinale Puchar Turcji

Autor wpisu: 20 kwietnia 2018 07:39

Jak to mówią, derby rządzą się swoimi prawami. Szczególnie w Turcji. Fenerbahce – Besiktas: taki zestaw w półfinale krajowego pucharu gwarantował emocje jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Szczególnie jeśli w pierwszym spotkaniu padł remis 2:2. Szkoda tylko, że tych sportowych emocji było w rewanżu jak na lekarstwo. Z piłką to spotkanie niewiele miało wspólnego. Były za to sceny przypominające regularną bitwę, a wszystko zakończyło się jednym wielkim skandalem.

Latające butelki, zakrwawiona głowa trenera gości, policja pilnująca szatni gości – derby Stambułu przerodziły się w regularną bitwę. Sędzia i piłkarze wytrzymali tylko godzinę. Po 60 minutach mecz przerwano. Wtedy właśnie trener Besiktasu Senol Gunes został trafiony kilkoma przedmiotami rzucanymi z trybun. Polała się krew, a słynny szkoleniowiec został odwieziony do szpitala. Ale Gunes to nie jedyna ofiara tego spotkania. Z krwawiącą głową schodził do tunelu także jego asystent Erdinc Gultekin. Służby bezpieczeństwa musiały obstawić przejścia do szatni Besiktasu, póki sytuacja się nie unormuje.

„Rzeź” zaczęła się jednak na murawie od bandyckiego faulu Pepe, po którym Portugalczyk wyleciał z boiska.

Potem przeniosła się na trybuny. W drugiej połowie leciało na boisko już chyba wszystko, co ludzie mieli pod ręką…

Po meczu zatrzymano 15 osób. Fenerbahce może się spodziewać walkowera i potężnej kary finansowej.

Inne artykuły o: Zagranica

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli