Langil gra w najlepsze i strzela TAKIE gole

Autor wpisu: 9 lipca 2017 14:11

Steeven Langil nie śpi, nie wypoczywa, gra w najlepsze i strzela takie gole, jakie w Legii ostatnio zdobywał… Nemanja Nikolić, ewentualnie Michał Kucharczyk.

To w sumie ciekawe, jak bardzo Legia „zapomniała” o Langilu. Medialną wrzawę na Łazienkowskiej wznieca oczywiście Vadis Odjidja-Ofoe, wielki rumor wokół przyjścia Krzysztofa Mączyńskiego, nie ma dnia bez wieści o kontuzjowanych bądź wracających do treningu piłkarzach.
Langil w Legii był (kupiony za pieniądze porównywalne do tych za Mączyńskiego), przemknął, dał się przyłapać na kilku ciekawych fotkach i… zniknął. Choć formalnie jest jej piłkarzem do czerwca 2019 roku! Tylko na początku przygotowań, gdy zespól jechał do Warki, trener Jacek Magiera zauważył, że Langila z grupą nie ma, bo jest ze swoją reprezentacją na pucharze, którego nazwy szkoleniowiec nie silił się nawet przywołać.

Faktycznie Langil był wtedy powołany do reprezentacji Martyniki na mecze Pucharu Karaibów, teraz zaś gra w o wiele poważniejszych rozgrywkach – Złotym Pucharze CONCACAF, czyli mistrzostwach Ameryki Północnej i Karaibów, gdzie grają wszyscy najlepsi z regionu – łącznie oczywiście z USA i Meksykiem.
Martynika właśnie wygrała niespodziewanie z Nikaraguą 2:0, a Langil (wszedł z ławki 25 minut przed końcem) strzelił kapitalnego gola po rajdzie lewą stroną boiska. Co można zobaczyć tutaj:

Martynika jest w grupie jeszcze z USA i Panamą (w meczu tych drużyn było 1:1) i niespodziewanie po wygranej ma szanse na wyjście z tej grupy. Warto dodać, że Martynika jest federacją zrzeszoną w CONCACAF i uczestniczącą w kontynentalnych rozgrywkach, natomiast nie jest federacją uznawaną jako samodzielna przez FIFA. Formalnie bowiem jest zamorskim departamentem Francji (zresztą kluby z Martyniki grają w Pucharze Francji). Nie uczestniczy więc w eliminacjach MŚ.

Warto śledzić, jakie będą dalsze losy Langila i jego reprezentacji (Złoty Puchar CONCACAF pokazuje TVP Sport). Wszak po zakończeniu rozgrywek i urlopie w końcu wróci… na Łazienkowską.

Inne artykuły o: Zagranica

Inne w tej kategorii

Mistrzostwa Świata 2018 Zagranica Za bardzo liczyliśmy na Jezusa

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli