Krychowiak poprosił o „zesłanie” znów do rezerw

Autor wpisu: 18 lutego 2017 15:34

Grzegorz Krychowiak nie zagra w niedzielnym, wieczornym meczu PSG z Tuluzą. Wiedząc, że nie zostanie wstawiony nawet do kadry klubowej na to spotkanie poprosił Unaia Emery’ego o pozwolenie gry w rezerwach. I w sobotę zagrał 90 minut.

Krychowiak poinformował o tym na swoim profilu facebookowym, na którym napisał: „Dzisiaj po raz kolejny poprosiłem o grę w rezerwach. Najważniejszy po powrocie do zdrowia jest rytm meczowy. Za miesiąc najważniejszy mecz w eliminacjach i zrobię, co w mojej mocy, by być maksymalnie przygotowanym.”

Krychowiak tym samym nawiązał do poprzedniego swojego meczu w rezerwach z Granville dwa tygodnie temu. To było, gdy usiłował odbudować dyspozycję po wyleczeniu kontuzji kolana. Według informacji prasowej samego klubu wówczas do rezerw odesłał Krychowiaka sam Emery, by próbował „złapać rytm meczowy”. Według jednak słów brata piłkarza – także wtedy stało się to na skutek prośby samego piłkarza.
W sumie nieistotne. Istotne jest to, że Krychowiak w PSG ani nie gra, ani nawet nie łapie się do kadry meczowej. Nawet po wyczerpującym dla kluczowych piłkarzy meczu Ligi Mistrzów z Barceloną, nawet na mecz z przeciętną Tuluzą.
Choć mamy już drugą połowę lutego, Krychowiak ma za sobą tylko połowę meczu sparingowego i niespełna 80 minut w rezerwach.
Jego całkowite przeciwieństwo – eksploatowany do maksimum Kamil Glik w nogach w tym roku ma już 9 oficjalnych meczów i – bagatela – 870 minut!

Krychowiak słusznie podnosi sprawę meczu z Czarnogórą (26 marca). Nic nie wskazuje, by miał nagle szturmem zdobyć skład pierwszej drużyny PSG, a niegrający Krychowiak to… bardzo niepewny Krychowiak, czego próbkę mieliśmy już jesienią. Teraz Krychowiak zagrał w rezerwach z Bergerac (2:1). 90 minut, ale – wedle relacji miejscowych mediów – był to przeciętny występ. A dokładnie „neutralny”, bo takim słowem został określony. Polski pomocnik popełnił jeden wyraźny błąd, gdy po stracie piłki starał się ją odebrać faulem.

Na razie nierozstrzygalne pozostają dwie wątpliwości: jak często Emery będzie się godził na takie rezerwowe rozwiązanie i na ile gra w czwartej lidze faktycznie przygotuje Krychowiaka do gry w reprezentacji. Bo jedynie to, że powołanie dostanie, jest pewne.

Inne artykuły o: Zagranica

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli