Krychowiak? Nie wykorzystał szans…

Autor wpisu: 5 marca 2017 10:30

Grzegorz Krychowiak, co było do przewidzenia, dostał bardzo słabe noty za sobotni mecz z Nancy, w którym zszedł z boiska po pierwszej połowie.

Paris St-Germain wygrał ostatecznie 1:0 po generalnie słabej grze całego zespołu i karnym Cavaniego w końcówce 1:0. Więcej TUTAJ.
Oceny polskiego pomocnika w paryskich mediach są niestety druzgocące. Eksperci zajmujący się PSG, odsyłają Krychę z powrotem do rezerw, bo – ich zdaniem – za mało wnosi do gry zespołu.

Paryski dziennik „Le Parisien” uznał Krychowiaka najsłabszym piłkarzem drużyny. Krycha dostał notę 4 w skali 10-stopniowej. Pozostali piłkarze też nie mają się czym chwalić, ale poniżej przeciętnej 5 zszedł tylko Polak. „Mało swobodnie czuł się w roli strażnika w środku pola i zastąpienie go po przerwie Matuidim było logicznym ruchem. To reprezentant Francji wreszcie wstrząsnął partnerami” – oceniono.
Także branżowy, znaczący portal football365.fr daje Krychowiakowi tylko notę 4. W tym wypadku podobnie ocenieni zostali także Guedes i Pastore. Ale Krycha został najbardziej przykro „zjechany”: „W ciągu trzech dni zagrał dwa mecze, które mogły dać mu jakąś perspektywę do końca sezonu. Nie wykorzystał swoich szans. Zbyt nieprzydatny w konstruowaniu akcji, miał też ograniczony wpływ na przerywanie akcji rywali – jego występ pozostawił wciąż wiele wątpliwości. To proste, gdy znów będzie odsunięty od składu – musi wrócić do czwartej ligi”.
Także tylko „4” Krychowiak dostał w czasie meczu w głosowaniu czytelników internetowej strony „L’Equipe”, co było znów najniższą notą w zespole.

Mecz z Nancy był o tyle bardziej przykry, że nikt z paryżan nie błysnął w tym spotkaniu. To był wymarzony moment do tego, by wybić się ponad przeciętność, zaznaczyć przydatność w ekipie. Zrobić coś niestandardowego. Gra do najbliższego partnera nie była najlepszym pomysłem w tych okolicznościach. Krychowiak nie potrafił też zaakcentować swej obecności przy stałych fragmentach gry dla PSG, gdy z reguły przegrywał pojedynki główkowe. – Grzesiek powinien odejść latem z PSG gdzieś na wypożyczenie – uważa Jacek Bąk, który w Ligue 1 rozegrał ponad 200 meczów w barwach Lyonu i Lens.

 

Inne artykuły o: Zagranica

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli