Krychowiak na liście niechcianych? W sumie nic dziwnego

Autor wpisu: 5 kwietnia 2017 19:15

Według spekulacji dziennikarzy RMC (Radio Monte Carlo) Grzegorz Krychowiak zostanie wystawiony na listę transferową przez Paris St-Germain w najbliższym, letnim okienku. W sumie nic w tym dziwnego, aczkolwiek do lata to jeszcze ho, ho…

RMC to znana nie tylko we Francji marka. Nazwa nieco już dziś myląca, bo Radio Monte Carlo to i mocny portal internetowy i telewizja. Od zawsze RMC było kojarzone we Francji z wpływowym dziennikarstwem sportowym, szczególnie futbolowym, a także z francuskim „studiem S-13”, jak można by powiedzieć.
Nic więc w sumie dziwnego, że to właśnie na tej platformie pojawiają się dość znaczące spekulacje, niekoniecznie wyssane z palca. Tym razem spekulacja dotyczy szatni PSG i letniego okienka transferowego. Trener Unai Emery i dyrektor sportowy Patrick Kluivert ponoć zamierzają przede wszystkim pozbyć się z drużyny czterech piłkarzy, którzy w tym sezonie ewidentnie zawodzą: Grzegorza Krychowiaka, Hatema Ben Arfy, Lucasa Moury oraz – i tu niespodzianka – także Blaise’a Matuidiego, który, choć gra zdecydowanie najwięcej z tej grupy, ponoć nie do końca pasuje do stylu, jaki chce narzucać drużynie Emery.

Co do Krychowiaka nie byłoby w sumie większego zaskoczenia, gdyby faktycznie latem klub, ale i sam piłkarz chcieli jakoś rozwiązać problem „niegrania”. Dziś wiemy już, że cudu końca sezonu nie będzie i Krychowiak w PSG skończy obecne rozgrywki z bardzo słabiutkimi statystykami. We wszystkich rozgrywkach zagrał w 19 meczach, tyle że w kilku to były tak zwane „ogony”, a raptem 6 zagrał w pełnym wymiarze – ostatni taki w połowie grudnia. Teraz znów leczy uraz, z powodu którego opuścił ostatnie zgrupowanie kadry. Po raz drugi czy trzeci w tym sezonie reaktywować się fizycznie i wywalczyć choćby miejsce na ławce do końca sezonu będzie bardzo ciężko. Tym bardziej, że PSG pozostały same mecze o dużym ciężarze gatunkowym, więc Emery nie ma kiedy dawać szans tym, do których nie ma przekonania.

Jedna sprawa tylko w spekulacji RMC została pominięta. Czy aby faktycznie to Emery będzie miał cokolwiek latem do powiedzenia? Na razie – mimo klęski z Barceloną – ma pełne zadeklarowane pełne wsparcie katarskich szefów. Ale… Laurent Blanc oficjalnie też takie miał rok temu. Zdobył wszystkie trofea krajowe, w Lidze Mistrzów odpadł w 1/4 finału – i to był jego gwóźdź do trumny. Emery miał Ligę Mistrzów podbić, ale nie podbił. Teraz ma już jedno trofeum – Puchar Ligi, ale dwa następne wciąż trzeba wygrać.  A jak póki co to Monaco jest wyżej w tabeli Ligue 1 (rok temu mistrzostwo dla PSG o tej porze było już zaklepane) i pewnie z Monaco będzie się trzeba zmierzyć w finale Pucharu Francji.
Jeśli noga się powinie, być może sytuacja Krychowiaka się nie zmieni, ale Emery’ego na pewno. On też zostanie… wystawiony na listę transferową.

Inne artykuły o: Zagranica

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli