Kownacki błysnął w Pucharze Włoch. I to jak!

Autor wpisu: 29 listopada 2017 09:35

Dawid Kownacki, który nie dostaje na razie zbyt wielu okazji gry w Serie A, zagrał 90 minut w Pucharze Włoch z Pescarą. Sampdoria wygrała 4:1, Kownacki strzelił dwa gole i przy jednym asystował.

Kownacki to jeden z naszych „młodych orłów”, który musi mocno rozpychać się łokciami po transferze z Polski do mocnej ligi. I dla którego ta nowa rzeczywistość nie zawsze jest przyjazna.

W ataku Sampdorii na co dzień dominują asy zespołu: Duvan Zapata i Fabio Quagliarella. Kownacki w meczach Serie A siada na ławce rezerwowych i tylko cztery razy wchodził z niej na plac gry. Ale szanse wykorzystuje. W tych czterech meczach strzelił dwa gole.

Bramkę strzelił także w poprzedniej rundzie Pucharu Włoch (znów jako rezerwowy). We wtorek z Pescarą, pod nieobecność kilku podstawowych piłkarzy – w tym Zapaty i Quagliarelli, po raz pierwszy miał okazję zagrać w wyjściowej jedenastce Sampdorii. I błysnął najlepiej jak mógł. Dwa gole i asysta!

i do tego kapitalna asysta:

To jeszcze bardziej poprawiło oczywiście statystyki Kownackiego. 6 meczów w barwach Sampdorii, wszystkiego 179 minut, ale po stronie zysków pięć goli i asysta!
Aż się chce powiedzieć: – Brawo Kownaś! Tak właśnie trzeba przekonywać do siebie trenera, tak właśnie trzeba walczyć o swoje.
Na ławce cały mecz z Pescarą przesiedział Bartosz Bereszyński, a Karola Linetty’ego drugi raz z rzędu zabrakło w kadrze meczowej.