Kapustka skreślony z Ligi Mistrzów. A do „Lisów” dołącza kolejny Polak

Autor wpisu: 4 lutego 2017 10:43

Claudio Ranieri skreśla Kapustkę i Wasilewskiego. Na razie „tylko” z Ligi Mistrzów. Tymczasem do „Lisów” dołącza kolejny Polak – 16-letni bramkarz.

Leicester ogłosiło listę zawodników, którzy będą uprawnieni do gry wiosną w Champions League. Mistrzowie Anglii w 1/8 finału rozgrywek zmierzą się z Sevillą. W kadrze zabrakło miejsca dla Bartosza Kapustki i Marcina Wasilewskiego. „Wasyl” zagrał w tym sezonie w europejskich rozgrywkach z Porto (0:5), Kapustka wcale. Zresztą przypomnijmy – Bartek pojawił się na boisku w barwach Leicester raz, na kilka minut w Pucharze Ligi…
Wasilewskiego zastąpił w kadrze na LM Yohan Benalouane. Miejsca Kapustki oraz Hernandeza i Schluppa (obaj odeszli z klubu) zajęli Wilfred Ndidi (przyszedł z Genk) oraz Molla Wague (wypożyczony z Granady).
Co to wszystko oznacza w praktyce? Nie ma co się oszukiwać – czas 37-letniego „Wasyla” w Leicester dobiega końca. Umowa po tym sezonie raczej nie będzie przedłużona. Ale Marcin powoli wybiera się na piłkarską emeryturę, gorzej z Kapustką.
Ranieri dał kolejny sygnał, że na Polaka nie będzie stawiał, przynajmniej w najbliższym czasie. Jesienią Kapustka musiał zadowolić się grą w drużynie juniorskiej, wiosna nie zapowiada się lepiej.
– Jestem pewny siebie, uważam, że mam wystarczające umiejętności by prędzej czy później zaistnieć w Leicester – powiedział niedawno Bartek, pytany między innymi o to, czy nie rozważał powrotu zimą do Cracovii, by mieć szansę znowu grać (wypożyczenie do innego klubu nie wchodziło w grę z powodów proceduralnych).
Tylko czy sama pewność siebie wystarczy…

Tymczasem do „Lisów” dołączył kolejny Polak. To 16-letni bramkarz Jakub Stolarczyk. Występujący jeszcze do niedawna w A-klasowym Piaście Chęciny zawodnik podpisał z Leicester City kontrakt do 2020 roku.

Inne artykuły o: Zagranica

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli