Juventus gra o Ligę Mistrzów i… Szczęsnego?

Autor wpisu: 3 czerwca 2017 10:13

Juventus Turyn finalizuje transfer Wojciecha Szczęsnego – taki news wypuścił w świat włoski dziennikarz Gianluca Di Marzio, reporter Sky Sport z reguły dość dobrze zorientowany w sytuacji na rynku transferowym Serie A.

Di Marzio wiadomość o planie Juventusu wysłał w świat w momencie szczególnym, bo na 24 godziny przed rozstrzygnięciem finału Ligi Mistrzów Real – Juventus.
Jeśli jego wiadomość jest prawdziwa, to Szczęsny może okazać się tym polskim piłkarzem, który będzie grał w najlepszym klubie Europy. Do tej pory bramkarz reprezentacji Polski (występujący w Romie na wypożyczeniu z Arsenalu) był kojarzony w ostatnich dniach głównie z Napoli, które ponoć zagięło na niego parol.
Według Di Marzio jednak oferta z Juventusu jest bardzo konkretna: 16 milionów euro dla Arsenalu, 4 lata kontraktu dla Szczęsnego i gaża 4 miliony euro za rok.

Inaczej sprawę przedstawia jednak „Przegląd Sportowy” powołując się na słowa menedżera piłkarza Davida Mennaseha. Według niego kluczowa dla najbliższej przyszłości Szczęsnego jest rozmowa z Arsene Wengerem i dopiero od niej zależeć będą wszelkie następne kroki.

Gdyby jednak ostatecznie Szczęsny w Turynie wylądował, oczywiście będzie musiał się zmierzyć z ciężarem legendy Gianluigi Buffona, który jeszcze w najbliższym sezonie pozostanie niekwestionowanym numerem jeden. Tyle, że 39-letni Buffon zapowiedział, że po finałach mistrzostw świata w 2018 roku skończy karierę. W tym kontekście ewentualny transfer Szczęsnego ma sens – Polak miałby rok, by u boku Buffona poznać klub, jego specyfikę i oczekiwania, a potem w naturalny sposób zastąpiłby go już na dobre w bramce Juve.

Inne artykuły o: Zagranica

Inne w tej kategorii

Mistrzostwa Świata 2018 Zagranica Za bardzo liczyliśmy na Jezusa

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli