Jeśli ktoś miał wątpliwości – Lewandowski nie zapomniał jak się zdobywa bramki

Autor wpisu: 12 sierpnia 2018 23:39

Chyba powoli kończy się fatalne lato dla Roberta Lewandowskiego. W meczu o Superpuchar Niemiec strzelił trzy gole, a Bayern pokonał Eintracht 5:0.

Ostatnie dwa miesiące były dla Roberta Lewandowskiego bardzo trudne. Fatalny mundial, krytyka w kraju, ale także duża krytyka w Niemczech, gdzie wszyscy powoli mieli dość sagi związanej z jego transferem. Niejasne zagrania nowego menadżera, przedostające się do mediów kolejne informacje o tym, że wyjazd z Monachium nadal jest brany pod uwagę, a jednocześnie twarda i jednoznaczna postawa władz mistrzów Niemiec i nowego trenera Niko Kovaca, że Lewandowski zostaje w Bayernie, bo taka jest potrzeba klubu i tyle – to wszystko sprawiało, że atmosfera wokół Polaka zrobiła się naprawdę nie najlepsza.
Co w tej sytuacji mógł zrobić Robert? Strzelić focha? Kto inny pewnie by tak zrobił, ale Lewandowski najwyraźniej pogodził się z myślą, że nie uda mu się podbić innej ligi (przynajmniej na razie). Że po raz kolejny powinien udowodnić, że w Niemczech nie ma sobie równych. Że przed nim kolejny sezon na bicie nowych rekordów. No i że jest profesjonalistą. W jednym z ostatnich wywiadów Niko Kovac powiedział, że Lewandowski przyjął do wiadomości decyzję klubu, który postanowił go zatrzymać i co więcej, że to zaakceptował.
Choć praktycznie nie brał udziału w przygotowaniach przed sezonem, w meczu o Superpuchar Niemiec z Eintrachtem Frankfurt strzelił 3 z 5 bramek dla Bayernu. Tym samym mistrzowie Niemiec zrehabilitowali się za przegrany finał Pucharu Niemiec właśnie z Eintrachtem, wówczas pod wodzą… Kovaca.
Te trzy gole na pewno nie sprawią, że ci kibice Bayernu, którzy mieli za złe Lewandowskiemu, że ten tak bardzo chce wyjechać, z miejsca mu „wybaczą”. Ale te trzy gole pokazują jak bardzo Bayern jest zależny od Polaka i dlaczego władze klubu nie chcą się z nim rozstawać.
Gole Roberta poniżej:

Szkoda, że ciężaru spotkania nie uniósł sędzia Marko Fritz, który przez wiele błędnych decyzji doprowadził do tego, że mecz był nerwowy i momentami brutalny. Kilka razy ucierpiał Lewandowski, czego sędzia jakby nie widział…

Eintracht – Bayern 0:5 (0:2)

 

Bramki: Lewandowski 21, 26, 54, Coman 63, Thiago 85.

 

Inne artykuły o: Wideo | Zagranica

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli