GROSICKI z Old Trafford: Czekam już na mecz z Liverpoolem

Autor wpisu: 1 lutego 2017 22:28

Kamil Grosicki nie zagrał jeszcze w środę w meczu Hull City z Manchesterem United (0:0), ale był na Old Trafford, gdzie w czasie rozgrzewki piłkarzy przepytał go reporter nc+ Żelisław Żyżyński. – Szkoda, że nie mogłem dziś zagrać, ale oczekuję na mecz z Liverpoolem – stwierdził reprezentant Polski.

„Grosik” opowiedział co nieco o kulisach przenosin do Premier League. Tłumaczył, dlaczego tym razem przed podpisaniem umowy nie pochwalił się w mediach społecznościowych, tak jak to było latem, gdy poleciał do Burnley.
– Były przeszkody po drodze, ale w końcu spełniłem swoje marzenia. Nie wrzucałem zdjęć przed wylotem, dlatego że pamiętałem, jak to się skończyło poprzednim razem – wyjaśnił.

Nie krył radości z przenosin do wymarzonej ligi. – Jestem na Old Trafford i stadion robi wrażenie, szkoda, że nie mogłem zagrać – mówił. Na przeszkodzie stanęły formalności – Hull nie zdążył zgłosić go do rozgrywek. – Ale już na mecz z Liverpoolem (sobota godz. 16 – red.) będę gotowy. Nie ukrywam, że tego pierwszego spotkania oczekuję najbardziej. Najważniejszy jest jednak cel drużyny: utrzymać się w Premier League.

Grosicki powiedział też, że był pod wrażeniem zachowani trenera „Tygrysów” Marcusa Silvy, który we wtorek późnym wieczorem, gdy zespół był już w Manchesterze, specjalnie pofatygował się do ośrodka treningowego Hull (gdzie Kamil przechodził testy medyczne), by się z nim przywitać. – To było miłe, że specjalnie dla mnie przyjechał. Pokazał, że zależy mu na mnie. Ja teraz muszę udowodnić na boisku, że zasłużyłem na ten transfer.

„Grosik” dziś po raz pierwszy miał okazję obejrzeć mecz nowej drużyny. – Nie znam jeszcze taktyki, nie wiem z kim będę rywalizował, to się dopiero okaże. Jestem gotowy do gry na lewym i prawym skrzydle.

Inne artykuły o: Zagranica

  • Firzen

    to niezłe city

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli