Grosicki wszedł i strzelił! Potrzebował raptem pięciu minut!

Autor wpisu: 16 stycznia 2016 22:05

Kamil Grosicki potrzebował zaledwie pięciu minut, by znów zdobyć gola w Ligue 1! Polak wszedł w 76. minucie meczu Rennes z Troyes, a chwilę później założył klasyczną „siatę” bramkarzowi rywali!

Polski skrzydłowy przez ostatni miesiąc leczył kontuzję. Urazu nabawił się jeszcze na początku grudnia, w meczu z Marsylią. Początkowo wydawało się, że nie jest to nic groźnego. Grosik zagrał jeszcze w dwóch spotkaniach, ale od 15 grudnia, od meczu z Tuluzą w Pucharze Ligi definitywnie został odstawiony od kadry zespołu, aby się porządnie wykurować. Opuścił dwa mecze ligowe i jeden w Pucharze Francji. Teraz trener Philippe Montanier zabrał go na mecz do Troyes, by – klasycznie – posadzić na ławce rezerwowych. A Grosicki wpuszczony na końcówkę spotkania – klasycznie – strzelił gola w efekcie szybkiej akcji prawą stroną.
To szósty gol Grosickiego w tym sezonie w Ligue 1. I 18. mecz w barwach Rennes, z czego 13 zaczynał na ławce rezerwowych.


Godzi się przypomnieć, że Grosicki został królem urodziwych goli jesiennej części sezonu – jego bramka z Bordeaux została uznana najładniejszą w głosowaniu internautów dziennika „L’Equipe”.
Rennes, po nie najlepszej passie w listopadzie i w pierwszej połowie grudnia, teraz radzi sobie całkiem przyzwoicie. W trzech ostatnich meczach ligowych zdobyło siedem punktów i awansowało do 1/16 finału Pucharu Francji (po meczu z rywalem z L1 – Niceą). W tej chwili Rennes jest w tabeli na 5. miejscu, tracąc zaledwie trzy punkty do sensacyjnego wicelidera i beniaminka – Angers.
Tak Grosik strzelił gola w sobotę z Troyes. Pierwszego w nowym roku:

Kamil Grosicki Goal HD – Troyes 2-4 Rennes – 16… przez Bundes_Liga

Inne artykuły o: Hit | Zagranica

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli