Grosicki w nagrodę dostał PSG! Rybus tylko na ławie

Autor wpisu: 8 stycznia 2017 23:16

Skrajnie różne nastroje przyniosły Polakom we Francji mecze 1/32 finału Pucharu Francji – rozgrywek z blisko 100-letnią tradycją. Z polskiego punktu widzenia bohaterami weekendu Mariusz Stępiński i Kamil Grosicki.

O wyczynach Stępińskiego pisaliśmy w sobotę, bo w sobotę grało jego Nantes – przeczytajcie TUTAJ. A Grosicki? Rennes wygrało z Biarritz 6:0, Grosik zagrał w pierwszej jedenastce i miał udział w trzech golach swojej drużyny. Trochę szkoda, że żadnej bramki nie zdobył sam, bo okazja była wymarzona. Biarritz to klub z ligi regionalnej – szóstej klasy rozgrywkowej we Francji. To jakby w Pucharze Polski na przykład Zagłębie Lubin grało z Gromem Gromadzyń-Wielowieś z legnickiej klasy okręgowej.
No, ale Rennes zgodnie z wszelkimi znakami z ziemi i nieba awansowało i po tej „Wielowsi” ma nagrodę – w 1/16 zmierzy się na własnym stadionie już 31 stycznia lub 1 lutego z Paris St-Germain! Ot, taka premia od losu. Dla Grosika – o ile nie odejdzie.

„Polskie” drużyny awansowały w komplecie do 1/16 finału, ale z Polaków udział w tym mieli tylko trzej reprezentanci Polski. Wspomniany Stępiński, wspomniany Grosicki i Igor Lewczuk – który bez zaskoczenia zagrał 90 minut z drugoligowym Clermont Foot (1:0 dla Bordeaux). Niestety na trybuny powędrował Grzegorz Krychowiak, gdy jego PSG mierzyło się z Bastią (7:0), o czym pisaliśmy TUTAJ. Kamil Glik też nie zagrał przeciwko Ajaccio (2:1), ale to tylko z powodu pauzy za kartki.
No i niestety nie zagrał i Maciej Rybus (nasza rozmowa z Maćkiem TUTAJ). Cały mecz Lyonu z Montpellier, wygrany koncertowo przez jego drużynę 5:0, przesiedział na ławce, bo Bruno Genesio zastosował ostatnio coraz częściej stosowany przez niego wariant z lewej strony: Jeremy Morel plus Mathieu Valbuena.

Rennes zagra w następnej rundzie z PSG, to już wiemy. Lyon pojedzie do Marsylii i to będzie największy hit 1/16 finału. Bordeaux podejmie Dijon, a Nantes zagra z Lille. Rywal Monaco nie jest jeszcze znany, ale będzie to przeciwnik z niższej klasy rozgrywkowej.

A propos reprezentantów Polski. W barwach Auxerre błysnął… Ludovic Obraniak. Strzelił gola, asystował. W 1/16 jego ekipa zmierzy się z St-Etienne.

Inne artykuły o: Zagranica

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli