Grosicki w Hull jest już gwiazdą. To znaczy sobowtórem gwiazdy…

Autor wpisu: 1 lutego 2017 14:47

Kamil Grosicki w Hull City, a my sprawdziliśmy, co wiedzą i jak zareagowali na ten transfer fani The Tigers. Najbardziej kojarzą go z… serialu „Coronation Street”.

Tak jak się spodziewaliśmy, wiedza kibiców nie jest zbyt rozległa. Fani angielscy na portalach społecznościowych najczęściej zadają pytania: „kto to jest?”, „jak on gra?”. Tak to jest na Wyspach, że poza tymi największymi gwiazdami futbolu znają tylko swoich. Anglicy więc pytają, Polacy podpowiadają. Niektórzy coś tam wiedzą, inni komentują podrzucane filmiki. Zauważają, że jest szybki. Ktoś inny napisał „Polish Messi”. Za chwilę był już mem…

Spodobała się fanom Hull (tym rodzimym) ksywka „Turbogrosik”. I zwracają uwagę jeszcze na jedno: podobieństwo Kamila do Steve’a McDonalda, aktora opery mydlanej „Corronation Street”. I tu uwaga: serial pokazywany jest w brytyjskiej telewizji od 1960 roku! Mniej więcej w tym czasie w Europie zaczęły pojawiać się kolorowe telewizory (w Polsce dopiero w 1972 roku). To najdłuższy tasiemiec w historii angielskiej telewizji! A być może  i światowej, ale nie znamy się na serialach.

Podejrzewamy, że chociaż Kamil w Anglii nie kopnął jeszcze piłki, to już nie może odpędzić się od łowców autografów. A co dopiero będzie się działo, gdy w weekend strzeli gola Liverpoolowi?
Na razie tak zaprezentował się oficjalnej telewizji klubowej:

Inne artykuły o: Zagranica

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli