Grosicki show na… „do widzenia” z Hull? Gol i dwie asysty

Autor wpisu: 26 sierpnia 2017 10:06

Pięknym meczem pożegnał się Kamil Grosicki z Hull. Przed wyjazdem na kadrę, ma się rozumieć. Choć on sam w swoim stylu puszcza oko na portalach społecznościowych.

Nie wszystko układa się na początku sezonu po myśli Hull, ale jak już błyśnie Kamil Grosicki, to jest gwarantem sukcesu. W piątkowym meczu z Bolton Wanderers błysnął na całego. W typowych dla siebie akcjach. Najpierw dwa razy idealnie dogrywał z lewego skrzydła partnerom, co dało Hull dwa gole, potem sam wystartował do prostopadłego podania nie dając szans obrońcy na złapanie, a potem i bramkarzowi. Także na złapanie – piłki. Popatrzcie:

Za swoje zagrania i wkład w zwycięstwo Grosicki został doceniony nagrodą dla piłkarza meczu:

Hull w sumie wygrało 4:0 i był to trzeci udany mecz tej drużyny w nowym sezonie. W poprzednich Grosicki zaliczył asystę z Aston Villą (1:1) oraz gola z Burton Albion (4:1). Mecze bez dorobku Grosika dla Hull oznaczają na razie kłopoty: dwie porażki – z Wolverhampton i QPR.

Niebawem Hull tych kłopotów może mieć znacznie więcej, bo wygląda na to, że na zgrupowaniu kadry znów może powtórzyć się historia sprzed roku, gdy rozgrywał się odcinek transferowej sagi Kamila – wówczas nieudanej. Choć z drugiej strony trudno przypuszczać, by Adam Nawałka tym razem znów zgadzał się na szaleńcze przeloty Kamila z Warszawy do Anglii na godziny przed końcem okienka.
Ale teraz też Grosicki nie ukrywa, że wciąż jego ambicją jest gra w Premier League a nie w Championship. Zostało mu już tylko kilka dni, by zamiany dokonać. Dotychczas najwięcej mówiło się o zainteresowaniu Newcastle, tyle że z drugiej strony o wypuszczeniu Grosickiego nie chce słyszeć trener Hull Leonid Słucki – a to znaczy, że oferta transferowa musiałaby być bardzo atrakcyjna i dla Grosickiego, i dla Hull, by klub zgodził się na transfer.

Póki co furorę robi jeden z wpisów samego Kamila na jego profilu twitterowym: „Ostatni mecz przed… wyjazdem na kadrę”.

Czy to tylko niewinny żarcik, czy jednak mecz z Bolton był na dobre pożegnaniem z Hull dowiemy się w ciągu najbliższych dni.

Inne artykuły o: Zagranica

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli