Grosicki przebiera w ofertach. Silva zabierze go do Watfordu?

Autor wpisu: 30 maja 2017 15:07

Najpierw z Hull City przeżył traumę spadku z Premier League, potem pojechał na wakacje, a teraz na zgrupowaniu reprezentacji Polski będzie myślał gdzie tu odejść. O Kamila Grosickiego starają się co najmniej dwa kluby z angielskiej elity.

O tym, że o reprezentanta Polski stara się beniaminek Premier League – Newcastle United – mówi się już od kilku tygodni. Menedżer Srok Rafa Benitez, który wprowadził ekipę Srok z powrotem do elity, już planuje letnie zakupy. Grosicki jest jednym z piłkarzy, który znajduje się na liście jego życzeń.
Kibice Tygrysów, tuż po spadku wymieniali nazwiska tych, którzy pożegnają się z Hull i bez problemu znajdą zatrudnienie w innym klubie z najwyższej klasy rozgrywkowej. Polak był jednym z nich. I nic dziwnego – w 15 meczach zaliczył 5 asyst. Ale na pierwszym miejscu mówiło się o trenerze Marco Silvie. Portugalczyk, chociaż w CV ma spadek do Championship, to potrafił wskrzesić zespół zmierzający ku nieuchronnej katastrofie. Tygrysy walczyły o utrzymanie do przedostatniej kolejki. Po Silvę, który zrezygnował z pracy w Hull, zgłosił się Watford. Teraz mówi się o tym, że do tego podlondyńskiego klubu może też trafić Kamil Grosicki.

„Grosik” podpisując w styczniu umowę wziął pod uwagę możliwość, jego klub spadnie. Do kontraktu została wpisana kwota odstępnego, która pozwoli mu odejść. Mówi się o tym, że cena wynosi ok. 3,5 mln funtów, czyli mniej niż połowę sumy, za którą Polak trafił na Wyspy Brytyjskie. „Grosik” dał się poznać jako jeden z kluczowych graczy swojej drużyny. Wygląda na to, że podczas rozpoczynającego się za kilka dni zgrupowania reprezentacji Polski znowu będzie miał głowę zajętą transferem. Ale już bez takiego ciśnienia, jak w sierpniu ubiegłego roku, bo tym razem będzie więcej czasu na podjęcie decyzji. Zależy mu jednak na tym, żeby na początku lipca rozpocząć przygotowania z nowy zespołem.

Inne artykuły o: Zagranica

Inne w tej kategorii

Mistrzostwa Świata 2018 Zagranica Za bardzo liczyliśmy na Jezusa

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli