Fantastyczne dwa gole i kontuzja barku. Czy Lewandowski zagra z Realem?

Autor wpisu: 8 kwietnia 2017 21:13

Krótko po tym jak Robert Lewandowski zszedł z boiska na Allianz Arenie, Zbigniew Boniek napisał na Twitterze: Powiem krótko – Fenomen! No i trudno się z prezesem nie zgodzić. „Lewy” w hicie z Borussią zdobył dwa idealne gole. Z gry strzelał od dawna, ale ciągle nie możemy wyjść z podziwu, że do perfekcji opanował rzuty wolne i karne. I właśnie takie bramki zaaplikował swojemu byłemu klubowi. Bayern pokonał Dortmund 4:1. Robert zakończył mecz przed czasem – schodził trzymając się za prawy bark. A w środę ćwierćfinał Ligi Mistrzów z Realem Madryt. – Będę gotowy – powiedział tuż po meczu „Lewy”.

Wszyscy przed spotkaniem szykowali się na wielki pojedynek między Lewandowskim a Pierre-Emerickiem Aubameyangiem. Pojedynek strzelecki rzecz jasna. Gabończyk przed meczem miał na swoim koncie 25 bramek, Polak o jedną mniej. Statystyki statystykami, dziś na boisku istniał tylko Robert. Aubemeyang nie tylko nie strzelił gola, ale był prawie niewidoczny na boisku.
Po dziesięciu minutach wyglądało na to, że będzie już po meczu. Szybki gol Ribery’ego, zaraz potem fantastyczna bramka Lewandowskiego z wolnego. Ostatnio jest bezbłędny. Naprawdę niesamowite.

Po kontaktowej bramce goście mieli chyba nadzieje, że jeszcze nic straconego. Ale te nadzieje okazały się płonne. W drugiej połowie mistrzowie Niemiec pozbawili rywali złudzeń. Najpierw Robben (wyjątkowo dziś irytujący, to była chyba piąta czy szósta jego próba zdobycia gola, ciągle kończył sam, choć mógł podawać, zazwyczaj do Roberta), potem Lewandowski z karnego, którego sam wywalczył.

Karny tak samo precyzyjny jak wcześniejszy wolny. Gorzej, że po tym faulu Buerkiego „Lewy” upadł na prawy bark i po wykonaniu karnego… zgłosił kontuzję. Nie obejrzał nawet do końca meczu, tylko od razu udał się do szatni. A już w środę arcyważny mecz z Realem Madryt w ćwierćfinale Ligi Mistrzów… Jak poważna jest kontuzja naszego napastnika? Carlo Ancelotti powiedział tuż spotkaniu: – To bolesne zbicie barku, ale liczymy, że wyleczy się do meczu z Realem.
– Będę gotowy. Na 100 procent będę gotowy – zapewnił Lewandowski w rozmowie z niemiecką telewizją.
Oby to było tylko zbicie. Bayern bez „Lewego” przeciwko drużynie z Madrytu… Trudno sobie to w tej chwili wyobrazić.
Robert po dzisiejszym spotkaniu jest zresztą mocno pokiereszowany – w pierwszej połowie dostał w kostkę, potem kopniakiem w twarz. Sam zresztą ostro walczył, za co zobaczył piątą w tym sezonie żółtą kartkę.