Czwartoligowiec z Oskara Przysucha bohaterem reprezentacji Lesotho!

Autor wpisu: 9 listopada 2017 11:19

Kilka dni temu furorę zrobiła informacja, że do pierwszej reprezentacji został powołany piłkarz z naszej czwartej ligi. I ta historia ma swój ciąg dalszy – jeszcze przyjemniejszy. Oskar Przysucha może być dumny, że w jego szeregach gra ktoś taki jaki Luciano Matsoso.

I ta duma naszego czwartoligowca rozpiera, bo klub właśnie pochwalił się na swoim facebookowym profilu, że Matsoso został jednym z bohaterów reprezentacji Lesotho w towarzyskim spotkaniu z Zimbabwe. 23-letni pomocnik zagrał od początku do końca, a jego drużyna zwyciężyła 1:0 po golu strzelonym w pierwszej minucie doliczonego czasu. Jej autorem niejaki Hlompho Kalake, ale asystował nie kto inny jak Matsoso.

Przypominamy, że piłkarz Oskara nie jest żadnym nowicjuszem w swojej reprezentacji, która też nie jest żadną zbieraniną, tylko regularną kadrą biorąca udział zarówno w eliminacjach MŚ, jak i el. Pucharu Narodów Afryki. Nie gra w nich oczywiście znaczących ról – nie jest to drużyna na poziomie Egiptu, Ghany, WKS, Tunezji czy Kamerunu – ale też nie zbiera od wszystkich batów, co potwierdza wygrana, choć tylko towarzyska, z Zimbabwe. W rankingu FIFA jest aktualnie 146 – stopień niżej od Litwy, której na naszym kontynencie przecież nikt nie traktuje jak niepełnosprawnej drużyny czy chłopców do bicia.

Matsoso urodził się w Lesotho, ale szybko przeniósł się z rodziną do RPA, gdzie zaczynał grać w piłkę. Do Oskara Przysucha trafił prze startem tego sezonu, mając w dorobku mecze na poziomie drugiej i trzeciej ligi RPA. Jak na polską czwartą ligę mazowiecką, całkiem nieźle. No i wygląda na to, że całkiem nieźle sobie w tym Oskarze radzi, skoro po dłuższej nieobecności w kadrze, sztab szkoleniowy reprezentacji Lesotho „odgrzebał” go w polskiej czwartej lidze. Oczywiście z pożytkiem dla zespołu – patrząc przez pryzmat zwycięskiej asysty w spotkaniu z Zimbabwe. A za chwilę kolejna szansa na reprezentacyjny sukces – w sobotę spotkanie, również towarzyskie, z Malawi.

Tymczasem Oskar musi radzić sobie bez swojej „gwiazdy”. – Luciano nas pozdrawia ze zgrupowania kadry i zapewnia, że trzyma kciuki za końcówkę rundy – informuje klub.

Inne artykuły o: Zagranica

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli