Ciężka noc w Dortmundzie, Bartra po operacji. I jak tu skupić się na dzisiejszym starciu z Monaco?

Autor wpisu: 12 kwietnia 2017 09:56

Dzisiejsza noc w Dortmundzie była gorąca po ataku na autokar piłkarzy Borussii. Policja nadal bada podejrzany teren. – Eksplozje były celowym atakiem na drużynę BVB. Kwalifikujemy ten czyn jako próbę zabójstwa – przyznał szef policji Gregor Lange. Marc Bartra został jednak ciężej ranny niż początkowo podawano. W nocy przeszedł operację ręki. Dziś o 18.45 ma zostać rozegrany mecz Borussii z Monaco.

„Około 19.15 doszło do trzech wybuchów w pobliżu autobusu Borussii. Ładunki wybuchowe mogły zostać ukryte w żywopłocie przy parkingu” – czytamy w komunikacie dortmundzkiej policji. Śledczy znaleźli czwarty pakunek w hotelu, w którym mieszkała niemiecka drużyna i list, który zawiera przyznanie się do winy i odwołuje się do Allaha. Mowa w nim o tym, że sportowcy, celebryci Niemiec „i inni krzyżowcy” będą na „czarnej liście śmierci” póki Niemcy nie wycofają się z nalotów na Państwo Islamskie i nie zostanie zamknięta amerykańska baza lotnicza w Ramstein. Czy jest autentyczny? Policja bada czy nie jest on tylko fałszywym tropem.
W wyniku wybuchu ranny odłamkami szyby został obrońca Marc Bartra. Jego obrażenia okazały się na tyle poważne, że w nocy przeszedł operację. Prócz rozcięcia dłoni i przedramienia, doszło także do pęknięcia jednej z kości.

Policja oszczędnie mówi o całym zdarzeniu: – Żeby móc dalej prowadzić z powodzeniem śledztwo, musimy być bardzo ostrożni jeśli chodzi o ujawnianie informacji.

Cały piłkarski świat, tuż po tym jak pojawiła się informacja o ataku, słał wyrazy wsparci i solidarności.
– Jestem wstrząśnięty – napisał na Facebooku Błaszczykowski, który w Dortmundzie nadal ma wielu przyjaciół.

W dzisiejszym, przełożonym meczu, trudno będzie piłkarzom skupić się wyłącznie na grze…

Inne artykuły o: Zagranica

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli