Choroba świata znów dotknęła futbol. Mecz BVB – Monaco odwołany po eksplozji ładunku

Autor wpisu: 11 kwietnia 2017 21:17

Zamiast ćwierćfinału Ligi Mistrzów Borussia Dortmund – AS Monaco tajemnicze eksplozje, czerwone paski w telewizjach całej Europy, niepokój i rozbita ręka Marca Bartry. Ładunki wybuchowe eksplodowały obok przejeżdżającego autokaru z piłkarzami BVB. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

Jedynym poszkodowanym fizycznie okazał się, odpukać – na razie, wspomniany Marc Bartra, któremu rozbita szyba autokaru poraniła rękę. Szybko jednak uspokojono – Bartrze udzielono pomocy w szpitalu, ale jego zdrowiu i życiu na szczęście nic nie zagraża.
Pomijając to, co zagraża wszystkim. Bo ćwierćfinał Ligi Mistrzów w Dortmundzie to kolejne piłkarskie święto, które zostało zepsute przez chorobę współczesnego świata. Na gorąco nie do końca wiadomo było, o co tak dokładnie chodziło. I komu. Wiadomo tylko, że na trasie przejazdu piłkarzy Borussi Dormund na ich własny stadion umieszczono ładunek wybuchowy (według części źródeł – trzy ładunki), który eksplodował właśnie w momencie, gdy w pobliżu znalazł się pojazd BVB. Wielkiej szkody nie spowodował, ale z powodów bezpieczeństwa autokar zawrócono do hotelu. A piłkarze AS Monaco, już wtedy przebywający na Signal Iduna Park, nie wyszli na rozgrzewkę, tylko spakowali się i także odwiezieni zostali do hotelu.

– Dostałem sms od Łukasza Piszczka, że wszyscy siedzą w hotelu i wszystko jest w porządku. Poza lekkim zranieniem Bartry nikomu nic się nie stało – relacjonował z Dortmundu Marcin Rosłoń, reporter Canal+, który miał komentować mecz z udziałem dwójki Polaków.
Wszyscy obserwatorzy podkreślają, że wzorowo zachowała się publiczność na Signal Iduna Park. Na wieść o eksplozji, a potem o przełożeniu spotkania, stadion bez paniki i zamieszania udało się bezpiecznie opróżnić.

Serce słynnego stadionu z żółto-czarną ścianą zdobyła grupka kibiców z małego księstwa, skandująca w swoim sektorze: „Dortmund, Dortmund”. Klubowe media BVB natychmiast też udostępniły informację, gdzie można szukać noclegów, jeśli ktoś z przyjezdnych takiego sobie nie zaplanował.

Wspólną decyzją UEFA i władz Dortmundu – mecz zostanie rozegrany w środę o 18.45. Chyba że intensywnie pracująca policja znajdzie powody, dla których znów trzeba będzie go odłożyć w czasie.

Inne artykuły o: Zagranica

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli