Cavani – gol jak marzenie. I… to był koniec działalności

Autor wpisu: 6 listopada 2016 23:28

Paris St-Germain bez najmniejszego problemu wygrało z Rennes 4:0. Genialną bramkę strzelił Edison Cavani, Grzegorz Krychowiak nie podniósł się z ławki, Kamil Grosicki zagrał jako bezradny rezerwowy.

Cavani zagrał tylko do 43. minuty, bo strzelenie gola skończyło się dla niego nie tylko wielką owacją Parc des Princes – co oczywiste, ale i zgłoszonym chwilę później urazem. Na tyle niepokojącym, że Cavani dwie minuty przed końcem pierwszej połowy zszedł z boiska zastąpiony przez Jese.
Gol – absolutnie genialny:

Wcześniej Cavani miał wielki udział i przy pierwszym golu dla paryżan, który został zapisany jako trafienie samobójcze. W sumie tych goli było cztery, choć PSG znów nie zagrało jakiegoś wielkiego meczu. Paryżanie byli skuteczni, ot co, a Rennes wypadło dużo poniżej oczekiwań. Słabiutko.
Kamil Grosicki pojawił się na boisku w 56. minucie, najpierw na lewej stronie, a docelowo – jak to ostatnio bywa – na prawej stronie pomocy. Starał się. Ale jedno zaskakujące uderzenie spod linii bocznej boiska i ze dwie dobre próby dogrania to w sumie nie za wiele. Na pewno jednak nie był w Rennes najgorszy.

No i przynajmniej grał. Krychowiak nie. Tradycyjnie z piłkarzy środka pola zagrali Rabiot, Matuidi, Verratti i Thiago Motta. To trzeci z rzędu mecz ligowy, w którym Krychowiak nie wychodzi na boisko.

To w ogóle była kolejka niespecjalnie dla Polaków udana w Ligue 1. Błysnął tylko Mariusz Stępiński, który w ostatniej akcji meczu dał remis Nantes z Tuluzą. Ale grał jako rezerwowy. Kamil Glik pauzował za kartki (jego Monaco wygrało efektownie z Nancy 6:0). Na ławce Bordeaux wylądował Igor Lewczuk i nie pojawił się choćby na minutę, a w ekipie Lyonu na mecz z Bastią w ostatniej chwili zabrakło Macieja Rybusa.