Boruc wraca do Glasgow. Znowu zagra na Celtic Park

Autor wpisu: 18 kwietnia 2017 18:17

Artur Boruc, dla kibiców Celticu Glasgow „Holy Goalie”, znowu wystąpi na Celtic Park. Bramkarz Bournemouth pod koniec maja wystąpi w charytatywnym meczu. Będzie mógł poznać inne wielkie gwiazdy Celtów.

O udziale Boruca w spotkaniu „Henrik’s Heroes – Lubo’s Legends” (28 maja) poinformował dziś szkocki klub. Przy okazji przypomina osiągnięcia Polaka, ale też cytuje jego wypowiedzi.

– Nie mogę się doczekać przyjazdu. Bywałem w Glasgow wiele razy, odkąd odszedłem z Celticu. Mam w Glasgow wielu przyjaciół i często rozmawiamy o klubie, ale nigdy nie zagrałem w żadnym charytatywnym spotkaniu. Tęsknię za atmosferą, która była niesamowita  – mówi.  Pytany o najlepszy moment, jaki przeżył w Glasgow, wspomina:– Na pewno fantastycznym przeżyciem były mecze w Lidze Mistrzów, spotkania derbowe z Rangersami. Nie potrafię wybrać jednego konkretnego momentu. Dla mnie gra dla takiego klubu na takim stadionie, to było niesamowite doświadczenie.

Patronami meczu i obu drużyn są dwaj byli kapitanowie Celtów i legendy klubu – Henrik Larsson oraz Lubomir Moravcik. Boruc nie miał okazji ich poznać, niemniej, jako również legenda klubu, dostał zaproszenie do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.
– Miło będzie ich spotkać, bo ludzie w klubie wiele mi o nich opowiadali, oglądałem skróty meczów z ich udziałem. To będzie niesamowite przeżycie poznać ich – mówi skromnie były reprezentant Polski. A o tym jak bardzo tęsknią w Celticu za nim może się przekonać, gdy tylko zajrzy do komentarzy pod wpisem Celticu na Twitterze.

Inne artykuły o: Zagranica

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli