Błaszczykowski wzruszony w Dortmundzie. Wielka feta

Autor wpisu: 18 lutego 2017 21:11

Kuba Błaszczykowski został pięknie uhonorowany przed meczem VfL Wolfsburg z Borussią w Dortmundzie. „Kuba, Kuba” – skandował cały stadion.

To były bardzo wzruszające chwile dla Kuby Błaszczykowskiego. Na mecz do Dortmundu przyjechał pierwszy raz, od kiedy zmienił barwy klubowe przechodząc z Borussii Dortmund (w poprzednim sezonie grał w Fiorentinie, ale tylko na wypożyczeniu) do VfL Wolfsburg.
Gospodarze zafundowali mu piękne pożegnanie, jeśli tak można powiedzieć, bo przecież w zasadzie Kuba został de facto pożegnany już dawno. Tym razem była okazja zrobić to przy pełnym stadionie, przed oficjalnym meczem Bundesligi.
Gdy piłkarze wyszli na rozruch przedmeczowy Kuba został wywołany przez spikera, były drobne upominki i życzenia. Ale to oficjałka. Najmilsze było przyjęcie przez Signal Iduna Park i słynną „Żółtą Ścianę”. Cały stadion (no, jeszcze nie był zapełniony do końca, ale to szczegół) bił brawo skandując: „Kuba, Kuba” i „Danke, Danke”.

Błaszczykowski przez fanów w Dortmundzie – w przeciwieństwie do Roberta Lewandowskiego – był jednoznacznie wielbiony. Ale bardzo na to sobie zapracował. Grał tam osiem lat, był kapitanem drużyny, w barwach BVB rozegrał ponad 250 meczów. Był w tym klubie i w czasie, gdy trzeba było go podnosić z kryzysu i potem, gdy sięgał po mistrzostwo Niemiec, Puchar Niemiec i finał Ligi Mistrzów.

Zobaczcie:

Inne artykuły o: Zagranica

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli