Bayern nie może wyjść z szoku po Realu. Lewandowski bez „sztycha”

Autor wpisu: 22 kwietnia 2017 18:15

Czkawką w Bundeslidze odbija się piłkarzom Bayernu Monachium rywalizacja z Realem Madryt w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. 2:2 z Mainz to drugi z rzędu remis drużyny Carlo Ancelottiego. A w ostatnich 4 meczach Bayern stracił, rzecz niespotykana, aż 7 punktów.

Wciąż trudno sobie wyobrazić, by Bayern mógł zniweczyć przewagę nad Lipskiem w tabeli, choć warto zauważyć, że gdyby nie dwie niesamowite końcówki w lutowych meczach z Ingolstadt i Herthą (Bayern ratował punkty już po 90. minucie), to ta przewaga byłaby naprawdę minimalna.

Z Mainz Bayern cierpiał. Jakby siedziała w głowie trauma z Madrytu, sędziowskie pomyłki, wymykająca się szansa. Najgorzej było w defensywie. Piłkarze Mainz (przed tym meczem – 16. miejsce w tabeli) strzelili gola już w 3. minucie, a potem – gdy wydawało się, że po wyrównaniu Bayern wraca na właściwe tory, następnego w 40. minucie z rzutu karnego. Obie sytuacje to efekt dramatycznych pomyłek monachijczyków w obronie. Ale na pewno nie błędów Svena Ulreicha, który do końca sezonu musi zastępować kontuzjowanego Manuela Neuera.
W ofensywie niby było nieco lepiej, ale największą przewagę Bayern osiągnął w… bezproduktywnych rzutach rożnych. A już w celnych strzałach było tylko 6:5.
Lewandowski tym razem cierpiał jak cały Bayern. Często się cofał, schodził na skrzydła – tym razem bez powodzenia. Jeszcze po meczu z arbitrem dyskutował o sytuacji, w której po wejściu rywala nakładką powinien zostać podyktowany rzut karny dla Bayernu. Sędzia jednak nie uznał za stosowne wówczas interweniować, choć rywal zaatakował nie dość, że nieprzepisowo, to jeszcze brutalnie.