Bartosz Kapustka negocjuje z klubem Bundesligi

Autor wpisu: 11 kwietnia 2017 15:20

Według naszych informacji, jest duża szansa, że w czerwcu Bartosz Kapustka przeniesie się do FC Köln, czyli klubu, który stara się o niego od dłuższego czasu. Dziś w Niemczech był agent piłkarza.

Niemcy byli jednym z klubów, który już latem ubiegłego roku bardzo uważnie przyglądał się reprezentantowi Polski (obecnie w młodzieżówce). W Krakowie na jednym z meczów był nawet trener Peter Stöger. Zwolennikiem tego transferu jest dyrektor sportowy Joerg Schmadtke.
Niemcy przegrali jednak rywalizację z mistrzem Anglii, czyli Leicester. Anglicy oferowali za Kapustkę najwięcej (5 mln euro) i prawdopodobnie dlatego Schmadtke ogłosił w mediach: – Interesujemy się tym piłkarzem, ale nie jest on najwyżej na naszej liście życzeń.
Kapustka też uległ pokusie Premier League, przekonał go Claudio Ranieri, który rozmawiał na jego temat z prezesem PZPN Zbigniewem Bońkiem. I piłkarz ostatecznie wolał skoczyć na głęboką wodę. Skoczył, ale zamiast w głównym basenie, wylądował w brodziku – gra głównie w ekipie U-23. Tak było za kadencji Ranierego, sytuacja nie zmieniła się po zwolnieniu Włocha. Teraz zespół prowadzi były asystent Ranierego, Craig Shakespeare, a Kapustka jak nie grał w pierwszej drużynie, tak dalej nie gra.
We wtorek rozegrał za to cały mecz z Manchesterem United (0:0) w drużynie rezerw. W tym czasie przedstawiciel agencji reprezentującej Bartka (BMG-Sport)  był w Kolonii i rozmawiał z władzami klubu Bundesligi, w którym gra także inny (były) kadrowicz u Adama Nawałki – Paweł Olkowski. W grę wchodzi wypożyczenie, ale niewykluczone, że w umowie znajdzie się też opcja wykupienia.

Inne artykuły o: Reprezentacja | Zagranica

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli