Barcelona gromi Espanyol. Tego już chyba nie da się spieprzyć. Z walki o tytuł wypisało się Atletico

Autor wpisu: 8 maja 2016 19:17

Koniec zabawy i tej miernoty, jaką od pewnego czasu raczyła kibiców Barcelona. Jeśli ktoś myślał, że po zawaleniu Ligi Mistrzów Katalończycy zawalą też Primera Division, to chyba nic z tego. 5:0 w derbach i tytuł tuż, tuż.

Tego nie da się już chyba spieprzyć, choć akurat Messi i spółka zrobili w ostatnich tygodniach wiele, by udowodnić, że spieprzyć można naprawdę dużo. Trzy miesiące temu obwołana przez 90 procent kibiców klubową drużyną wszech czasów, mająca przed domowym Gran Derbi gigantyczną przewagę nad Realem, ta niewiarygodnie precyzyjnie działająca dotychczas machina wzięła i się zacięła.
Przewaga w lidze zaczęła niepokojąco topnieć, potem było jedno wielkie cierpienie w ćwierćfinale Ligi Mistrzów z Atletico i pytanie, czy ta kulejąca Barca da się na ostatniej prostej wyprzedzić Realowi bądź Atletico.
Derby z Espanyolem pokazały jednak, że chyba nic z tego. Barca wygrała 5:0 i pozamiatała. W stylu lekko, łatwo i przyjemnie. Messi, Suarez, Neymar i spółka strzelali jak do kaczek.

https://twitter.com/barcastuff/status/729352740812525569

Teraz trzeba będzie tylko pokonać na wyjeździe słabiutką Granadę i utrzymać jednopunktową przewagę nad Realem. Realem, który nie bez trudów pokonał 3:2 Valencię i wciąż depcze Barcie po piętach. Tyle że tam myślami są już pewnie przy finale Ligi Mistrzów. Zresztą tak samo jak na Vicente Calderon. Atletico właśnie przegrało 1:2 z Levante i wypisało się z walki o tytuł w Hiszpanii.
Tak czy inaczej Barcelona już wygląda na taką, która może odbierać gratulacje za kolejne mistrzostwo Hiszpanii.

https://twitter.com/barcastuff/status/729356436321542144

Inne artykuły o: Zagranica

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli