Asensio stał się tematem do żartów. No, ale jak facet nie umie… ogolić nóg

Autor wpisu: 14 września 2017 13:36

Real Madryt ma już za sobą pierwszy mecz w Lidze Mistrzów (zwycięstwo 3:0 nad APOEL-em). Na debiut w tym sezonie musi jeszcze poczekać Marco Asensio. Hiszpan pauzuje z powodu dość nietypowej infekcji. Facet po prostu źle… ogolił nogi i wdało się zakażenie, które uniemożliwiło mu założenie sprzętu.

Powód absencji Asensio jest chyba szerzej komentowany w mediach niż samo spotkanie „Królewskich”. I co tu dużo pisać – piłkarz stał się z miejsca wdzięcznym tematem do żartów. To, że akurat w Hiszpanii większość zawodników się goli, dziwne w sumie nie jest. Gdzie jak gdzie, ale akurat tam nie wystarczy dobrze grać w piłkę – trzeba jeszcze wyglądać.
Phil Neville, który nie tak dawno pracował w Valencii, przekonywał w BBC w trakcie studia Ligi Mistrzów, że w Hiszpanii 99 procent ludzi depiluje nogi, klatkę piersiową oraz pachy.
– Też złapałem infekcję i z trudem mogłem założyć skarpety piłkarskie. To bardzo bolało – opowiadał były zawodnik Manchesteru United. – Ale ja na miejscu Asensio zacisnąłbym zęby i wyszedł na boisko.
Z kolei Gary Lineker zażartował, że w jego czasach taka rzecz nie miałaby miejsca, bo zawodnicy używali wosku.
Gdy w studiu telewizyjnym o przyczynie absencji piłkarza Realu usłyszał Roy Keane, taktownie zamilkł, ale jego reakcja mówi sama w zasadzie wszystko:

Nie wiemy, w jaki sposób goli się Asensio, ale skoro już musi, to radzimy nie robić tego tuż przed meczem. I może lepiej zasięgnąć porady jakiejś kosmetyczki. Bo żeby aż tak pokiereszować sobie nogi, by nie móc założyć ochraniacza i getry?

Inne artykuły o: Zagranica

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli