Aleix Vidal nie zagra do końca sezonu. Tragedia w ostatnich minutach meczu Barcy

Autor wpisu: 12 lutego 2017 12:19

Aleix Vidal z powodu przemieszczenia kości kostki nie zagra już do końca sezonu. Tragiczną w skutkach kontuzję odniósł po furiackim wślizgu rywala i koszmarnie wyglądającym upadku podczas sobotniego meczu Alaves – Barcelona 0:6.

Kontuzja Aleixa Vidala byłaby koszmarną w każdych okolicznościach oczywiście, ale dodatkowo tragizmu sytuacji dodaje to, że całe zdarzenie miało miejsce w końcowym fragmencie meczu, gdy Barcelona prowadziła już 6:0 i na dobrą sprawę od co najmniej pół godziny losy spotkania były już przesądzone. Wydawało by się, że ostatnich kilka minut powinno bardziej przypominać pomeczowy trening niż prawdziwą walkę. A jednak Aleix Vidal znalazł się w niewłaściwym dla siebie miejscu i czasie – pod linią boczną stał się ofiarą furiackiego wślizgu Theo Hernandeza. Co ciekawe – Theo za to zdarzenie nie został ukarany nawet żółtą kartką.
Na pewno zaś można tu mówić o nadmiernej ostrości w grze, szczególnie zważywszy na okoliczności. Aczkolwiek faktem też jest, że jednak – w przeciwieństwie do wielu podobnie koszmarnych fauli – celem ataku Theo była piłka a nie nogi Vidala, no i kostka została uszkodzona nie bezpośrednio w wyniku kontaktu z piłkarzem Alaves, a na skutek nieszczęśliwego upadku.
Vidal jeszcze w sobotni wieczór przeszedł operację, a teraz czeka go pięć miesięcy rehabilitacji. To znaczy, że do gry wróci dopiero w nowym sezonie.

Inne artykuły o: Zagranica

Wszystkie teksty, zdjęcia, grafiki i inne dane znajdujące się w serwisie Futbolfejs.pl chronione są prawami autorskimi.

Użycie skopiowanych lub pobranych materiałów bez pisemnej zgody Autora jest zabronione.

Serwis przeznaczony dla odbiorców posługujących się językiem polskim, ale mieszkających w krajach, gdzie zakłady bukmacherskie są legalne.

Projekt i realizacja Konrad Siuda & Stukot Pikseli